[240L] zapuszczony zieleniak

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

mark_farina cały czas sobie żartuję z Twojego ogródka, ale można z tego zrobić coś fajnego. Moim zdaniem powinieneś sadzić rośliny dające się formować przycinką blisko siebie i nie przeplatać ich roślinami, które się średnio do tego nadają. Wtedy uwolnisz swoją artystyczną duszę i stworzysz piękny ogródek Smile
Bardzo cenna rada i wybiega na przeciw mojemu zdaniu, ze im gesciej tym lepiej. Jak bys widzial ewentualne roszady lub sugestie? Chetnie bym cos poprawil bo na tym etapie jeszcze rosnie.
Raori pisze:Roślinniak. Mr. Green
To duże kudłate po prawej stronie to co za roślinka? Jest tez po prawej od ślimaka.
Calkiem po prawej to Pogostemon Stellata, a slimaka nie ma juz, byl tylko na chwile do zdjecia :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Troche tam cos zaczelo rosnac po 3tygodniach, kilka chwastow jeszcze sie rozpedza, kilka juz szaleje. W tym tygodniu doszlo kolejne 5 roslin z in-vitro co daje razem 32gatunki na dzien dzisiejszy, natomiast docelowo chce zmiescic tam 35 gatunkow i zakonczyc sadzenie :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 maja 2018 20:47 przez mark_farina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Jest ładnie, zielono, poukładane równiutko. Nie wiem tylko, jak to wszystko będziesz ciął.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Raori pisze:Nie wiem tylko, jak to wszystko będziesz ciął.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Chciałbym mieć takie "pole" do popisu. Jak zarośnie to będzie miazga.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Dzieki Trex. Mysle ze pod koniec maja bedzie juz co kosic mam nadzieje :D
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Masz rękę do roślin, więc na pewno pod koniec maja będzie już co robić w zbiorniku.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Trex pisze:Masz rękę do roślin
Wszyscy maja jak mam byc szczery, a twojemu zbiornikowi tez nic nie brakuje.

Ja sie jeszcze zmagam z dziwnymi kaprysami Alternanthera ale z tego co juz sie dowiedzialem, to ta szczegolna roslina potrzebuje czasem miesiecy w zbiorniku zanim zacznie rosnac jak trzeba no i nie lubi carbo w wodzie co sam zauwazylem kilka razy wiec odpuscilem juz calkowicie aldehyd.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ja swoją Alternanthere wsadziłem pod koniec marca, malutkie sadzonki (miała być wersja mini tak w ogóle). Wczoraj ją skracałem ponieważ była już do lustra wody, a carbo podaję cały czas.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Dam tej gadzinie jeszcze troche czasu, powinna zlapac wiatr w zagle w tym miesiacu.

A tak na marginesie to z tymi roslinami to sa rozne jaja, bo ostatnio czytalem o odmianach emersyjnych i innych cudach techniki, gdzie po wsadzeniu do zbiornika ziele umiera i gnije po to zeby po przestawieniu sie na ''wersje wodna'' znowu rosnac jak trzeba. Czlowiek se mysli ooo zle rosnie, niema nawozow, jest zle, ziele laduje w koszu, a to nie do konca prawda. Prawdy ci nie napisza jak kupujesz, a z tego co widac ponad polowa roslin jakie przyjezdza z uprawy w krajach azjatyckich to rosnace przy swietle dziennym w doniczce zielsko akwariowe.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Chwasty zaczynaja sie powoli rozkrecac, co nieco zostalo lekko podciete z uwagi na formowanie ksztaltow i przesadzone, ale przyznam sie ze na widok fosforu w wodzie co niektore gatunki dostaja szalu. Alternathera zaczyna zyc, chociaz niewiem co zrobic ze starymi dolnymi liscmi po obcieciu wypadaloby to zaslonic czym trawiastym zeby nie razilo galek ocznych. Czekam z niecerpliwoscia az Pelzacz bagienny sie wyloni z za mikranterium :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Jest ładnie, nastrojowo, bardzo dobry klimat. Jak zawsze. Jakbyś pokazał jakiś syfiasty glon, to bym się zdziwił i powiedział coś w stylu "ło żesz jasna..."
A tak to można rzec trywialnie, że trzymasz poziom cały czas.
Idę sobie teraz popatrzę jak to jest u mnie w akwarium, gdzie to jest inaczej. Tak dla kontrastu.

Ta roślinka, Pełzacz Bagienny, to ładna jest, podoba mi się. Ciekawe jak "wyjdzie" u Ciebie.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Raori pisze:Jest ładnie, nastrojowo, bardzo dobry klimat. Jak zawsze. Jakbyś pokazał jakiś syfiasty glon, to bym się zdziwił i powiedział coś w stylu "ło żesz jasna..."
A tak to można rzec trywialnie, że trzymasz poziom cały czas.
Idę sobie teraz popatrzę jak to jest u mnie w akwarium, gdzie to jest inaczej. Tak dla kontrastu.

Ta roślinka, Pełzacz Bagienny, to ładna jest, podoba mi się. Ciekawe jak "wyjdzie" u Ciebie.
Dzieki. Mam tez i glona, a kto go niema? Pokrywa mi wlot/wylot filtra jakis smieszny taki zielony mechaty nalot, ktorego nie jestem w stanie zidentyfikowac i nie usuwam go, bo od czasu do czasu widze ze krewetki uzupelniaja swoja diete tym glonem. Reszta jest chyba w ukryciu i czeka na moj blad he he

Dwa z trzech Pelzaczy sie przyjelo i beda juz rosly, natomiast jest to roslina, ktora nie nalezy do ''szybkich'' wiec pokaze sie w pelni za pare tygodni. Pierwszy chwast na punkcie ktorego zwariowalem :D
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

To prawda, pełzacz to piękna, ale wolno rosnąca roślina. Super że to wszystko rusza, oby tak dalej . 💪
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Wszyscy chwalą wszystko co zielone. To ja będę oryginalny - super te brzanki masz. Naprawdę bardzo ładne ryby. Mają jakieś ciekawe zachowania? Typu hierarchia w grupie? Może głupie pytanie ale nigdy brzanek nie miałem, żadnych, więc mam wiedzę zerową.

Co to za roślina po lewej stronie, trochę z tyłu? Cienkie łodygi i duże liście?
ODPOWIEDZ