Czy ta rybka jest w ciąży ?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bzbekipa
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2017 19:48
Lokalizacja: Kraków

Czy ta rybka jest w ciąży ?

Post autor: Bzbekipa »

Czesc. Mam pytanie co do tej rybki z tą czarna plamka. Czy ta plamka oznacza że rybka jest w ciąży ? Co to za gatunek rybki ? Posiadam jeszcze trzy takie rybki i te osobniki nie posiadają takiej plamki. Ps. Zdjęcie jest nie wyraźne a woda jest zielona ponieważ mam akwarium na kuracji preparatem Healthosan. https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ez7 ... RQT8ojD_WS
Poczatkujacy
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Niewiele na zdjęciu widać ale to mieczyk a one zawsze są ciężarne.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Bzbekipa
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2017 19:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bzbekipa »

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/YWx ... PWheJdsUcb Może na tym będzie lepiej coś widać.
Poczatkujacy
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jest w ciąży.

Ale co robi skalar z mieczykami? Przecież te gatunki mają diametralnie różne wymagania co do parametrów wody i nigdy nie powinny być ze sobą trzymane.
Danio jest zimnolubne...

Czemu nie ma wysokich i pływających roślin w akwarium?

Z tego, co pamiętam to napisałeś o posiadaniu akwarium 100l. Dla mieczyków, a tym bardziej dla skalarów ten zbiornik jest za mały.
W dodatku widziałam, jak pytałeś o możliwość odbioru barwniaków czerwonobrzuchych. Proszę przemyśl swoje podejście do akwarystyki, nie pchaj bez ładu i składu ryb do akwarium bez sprawdzenia, czy mogą być ze sobą trzymane i czy masz dla nich odpowiednie warunki.

Inaczej skończysz szybko z zupą rybną, chorobami i śmiercią ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Bzbekipa
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2017 19:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bzbekipa »

Wiedziałem że ktoś zapyta o skalara z mieczykami. Skalar został zakupiony przez pomyłkę początkującego akwarysty i wiem że nie nadaje się do mojego akwarium ale skoro już jest to niech sobie pływa. Sprawą z mieczykami ma się tak że szerokim łukiem omijałem te rybki ponieważ z moich doświadczeń za dzieciaka zauważyłem że te ryby lubią być agresywne. Mieczyki zostały zakupione w sklepie akwarystycznym w którym sprzedawca mnie oszukał twierdzac że to Zmiennik plamisty a nie mieczyk. Dałem się wrobić poprzez te piękne płetwy na grzbiecie. Rośliny w akwarium pływające po powierzchni wody posiadam lecz są bardzo małe i dopiero mają się rozrosnąć. Niestety roślinki bardziej gniją niż rosną.
Poczatkujacy
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Bzbekipa pisze:Mieczyki zostały zakupione w sklepie akwarystycznym w którym sprzedawca mnie oszukał twierdzac że to Zmiennik plamisty a nie mieczyk. Dałem się wrobić poprzez te piękne płetwy na grzbiecie. Rośliny w akwarium pływające po powierzchni wody posiadam lecz są bardzo małe i dopiero mają się rozrosnąć. Niestety roślinki bardziej gniją niż rosną.
Po tym wpisie to nawet ja początkująco-nawracający akwarysta podpowiem Ci, abyś zadał sobie pytanie...Czy aby na pewno to twoje hobby?
Bzbekipa
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2017 19:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bzbekipa »

Trex co chciałeś wnieść do rozmowy tym swoim wpisem ?
Poczatkujacy
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

Bzbekipa pisze:Mieczyki zostały zakupione w sklepie akwarystycznym w którym sprzedawca mnie oszukał twierdzac że to Zmiennik plamisty a nie mieczyk.
Ja myślę że sprzedawca Cie nie oszukał. Zdjęcie jest bardzo złej jakości ale wg mnie jest na nim zmienniak z tym ze nie plamisty a wielobarwny. Porównaj sobie zdjęcia tych gatunków w necie z tym co masz w akwarium.
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
ODPOWIEDZ