[200l] nowe akwarium ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Ignorancja jest podstawową i powszechną cechą.
Każdy ją ma w swoim zestawie cech.
Zarówno ten kto utworzył wątek, jak i ten kto "próbuje pomóc".
Neofici szczekają najgłośniej.
MarJan pisze:Oj, będą kłopoty..kolejny z podejściem "a kupie se akwarium" i "ale o co wam chodzi?"
MarJan pisze:czytaj ze zrozumieniem i dogłębnie,
MarJan pisze:wybierasz tylko to co Ci pasuje to nie pisz tu o pomoc. Dostałeś porady, co należy zmienić, a Ty to olewasz, bo nie spodobały Ci się.
Podarowałbyś sobie takie teksty i te swoje g... anegdotki. Nie występuję tutaj w roli adwokata ale nóż się w kieszeni otwiera jak osoba z doświadczeniem kilkumiesięcznym, która jeszcze kilka dni temu nie rozumiała pojęcia twardości wody wyjeżdża z takimi tekstami do osoby, która tu wpadła pogadać. Jakoś nie widzę, żebyś miał mandat do swoich moralizatorskich wynurzeń w sytuacji kiedy w swojej zachwaszczonej szklance masz zupę rybną. Tak, zupę, bo ta obsada jest z czapy wzięta. To tyle, bo troszkę mi ciśnienie podnoszą takie g... wpisy.

leszek398
Masz fajną wodę w kranie i niewiele musisz z nią robić, ale obsada to tak średnio się komponuje. Do średniotwardej wody dobierzesz sporo fajnych gatunków. Może wypisz co Ci się podoba i da się z tego coś zrobić. Zbiornik wygląda fajnie, trochę roślin się przyda. Pistia na taflę też dodałaby uroku.

P.S. Dobrze, że nie dostałeś strzału w głowę za to, że nie posadziłeś nowych roślin w kilka godzin :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jestem moralizatorski jak to określiłeś, ale gównem rzucasz Ty. Nie wiedziałem, że trzeba mieć jakiś kilkuletni staż w trzymaniu ryb, aby się o hobby wypowiadać. Chciałem dać informacje, które uznałem za trafne. Też mi się nóż otwiera, kiedy ktoś nonszalancko podchodzi do sprawy, na którym niejako mi zależy, przez to pewnie przesadzam i za tę przesadę autora wątku przepraszam.
Co do mojej szklanki- to moja szklanka, zarośnięta- taka ma być, taka mi się podoba i nic Ci do tego, obsada też taka, że mi pasuje i podoba się. Ryby mają nienajgorsze warunki, wyprostowałem temat z twardością. Nie każdemu zależy na odwzorowaniu biotopu, czy trzymaniu jednego gatunku...
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

MarJan pisze:Jestem moralizatorski jak to określiłeś, ale gównem rzucasz Ty.
Nazywam rzeczy po imieniu.
MarJan pisze:Nie wiedziałem, że trzeba mieć jakiś kilkuletni staż w trzymaniu ryb, aby się o hobby wypowiadać.
Pewnie, że nie, krytykuję sposób.
MarJan pisze:Co do mojej szklanki- to moja szklanka, zarośnięta- taka ma być, taka mi się podoba i nic Ci do tego,
Wystawiłeś ją publicznie do oceny, dostałeś ocenę.
MarJan pisze: obsada też taka, że mi pasuje i podoba się.
Jest niewiele lepsza od autora wątku, ale Ci się podoba.
MarJan pisze:Nie każdemu zależy na odwzorowaniu biotopu, czy trzymaniu jednego gatunku...
Pewnie ale jak ma się równie niedobraną obsadę jak autor to sobie pewne teksty można darować.

Koniec OT.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nazywanie rzeczy po imieniu to nie jest rzucanie gównem, tak jak to zrobiłeś, chciałeś mnie po prostu zaatakować. Ocenianie mojego akwarium to też nie w tym wątku, tylko w moim, kolejny sposób, aby mi dogryźć. Wypowiadanie się na temat obsady w zbiorniku ogólnym winno zatrzymać się na tym, czy wszystkie ryby mają odpowiednie warunki i sobie nawzajem nie wadzą. Warunki jak wiesz to nie tylko pH i twardość...tyle, też nie zamierzam więcej pisać w tym temacie.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Fajnie wygląda, podoba mi się bardzo ta roślinka co rośnie na kamieniu, mógłbyś podać jej nazwę?

I czy te roślinki liściaste wkopane w podłoże to Anubiasy? Jeśli tak to one mogą gnić w podłożu, nie powinno się zakopywać kłącza tylko przywiązać np do korzenia albo kamienia, wtedy korzenie opuszczą się same do podłoża.
leszek398
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2017 14:15

Post autor: leszek398 »

Ta roślinka na kamieniu to trawniczek monte carlo, a z tymi drugimi roślinkami będę musiał coś pokombinować skoro mówisz ze mogą gnić. Dzięki i pozdro :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Fajna aranzacja i ma swoj klimat :D
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

O, a powiedz mi ile masz światła na 1L, też próbuję działać z tą roślinką, ja mam około 0,5W/L
leszek398
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2017 14:15

Post autor: leszek398 »

Mam tylko taką lampę w wersji sunny http://www.aquael.pl/produkty/akwarysty ... leddy-slim
leszek398
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2017 14:15

Post autor: leszek398 »

leszek398 pisze:Mam tylko taką lampę w wersji sunny http://www.aquael.pl/produkty/akwarysty ... leddy-slim
36w
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dokup sobie PLANT, ma dużo ładniejsze światło i podkreśla barwy w akwarium, a ponadto jest przyjazna dla roślin. Ja obecnie zamieniłbym jedną sunny na plant. A mam i taka i taką 32+32W.
Obrazek
[126L] Dżungla
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

AleksanderK pisze:I czy te roślinki liściaste wkopane w podłoże to Anubiasy? Jeśli tak to one mogą gnić w podłożu, nie powinno się zakopywać kłącza tylko przywiązać np do korzenia albo kamienia, wtedy korzenie opuszczą się same do podłoża.
Nie powinno być problemu w takim podłożu. Na wszelki wypadek możesz ją delikatnie wyciągnąć - dosłownie kilka milimetrów aby przynajmniej górna częsć kłącza była widoczna
ODPOWIEDZ