Ciagle brudno

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Papicod4 »

No to spoko woda na tym żwirku o wiele czystsza :) dam trochę roślinek i zobaczymy po nowym roku.

Apropo roślinek otrzymałem kilka na których mam ślimak,i i tak leża w wodzie.
Macie jakiś sposób by sie ich dobrze pozbyć ?
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Kupić kilka helenek, co prawda to też ślimaki, ale drapieżne, świetnie przytną inne gatunki a same się słabo rozmnażają jak nie ma zbyt dużo pokarmu. Przynajmniej u mnie swietnie sobie poradziły a małych helenek nie widać.
Papicod4
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017 16:45
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Papicod4 »

Udało się w końcu, doszła do tego jeszcze szafka która nie dawała sobie rady z ciężarem.Trzeba było rozebrać powzmacniać : :D :D

https://zapodaj.net/48c6ec62265b1.jpg.html


Jeszcze takie pytanie teraz akwarium ma "dojrzeć"

Czy filtr ma chodzic 24h?
i Czy za tydzień zmienić trochę wody?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Papicod4 pisze:Czy filtr ma chodzic 24h?
Tak, w filtrze mnożą się bakterie nitryfikacyjne uczestniczące i potrzebne w cyklu azotowym. Do życia potrzebują tlenu zawartego w wodzie i pobierają go w trakcie filtracji. Przerwy w filtracji nie powinny być dłuższe niż 30 minut, ponieważ bez tlenu szybko obumierają.
Gruzin
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2017 18:52
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Gruzin »

Mało tego że ma chodzić 24/h to jeszcze nie może przestać chodzić na dłużej niż 20 minut- żeby bakterie nie padły. Co do wody to są różne szkoły, jeśli jest to akwarium prowadzone w stylu lowtech i nieprzerybione to wodę wiele osób podmienia częściowo bardzo rzadko lub wogóle. Osobiście podmieniam w obydwu akwariach 25procent wody co tydzień i tak też polecam.
ODPOWIEDZ