Wysoka temperatura

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Wysoka temperatura

Post autor: Pshemko Brasil »

W Brazyli lato w pelni i zaczynam miec problemy z utrzymaniem wlasciwej temperatury w akwarium. Termostat ustawiony na 26° ale grzalka praktycznie sie nie wlacza. W ubieglym tygodniu jeszcze nie bylo tragedii. Temperatura na poziomie 26.6°. Dzis rano juz 27.2° a "prawdziwe" upaly jeszcze nie nadeszly.

Jakie sa skuteczne domowe sposoby na zdrowe regulowanie zbyt wysokiej temperatury w akwarium?

W ofercie sklepow on-line znalazlem wiele coolerow. Niemniej jednak chcialbym rozwiazac problem temperatury bez nadmiernych wydatkow. Zwlaszcza teraz w okresie swiateczno - noworocznym.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja używałem butelek po mineralne z zamarzniętą wodą- 1,5l lodu w butelce obniżało temperaturę o około 1°C, może troszkę więcej.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Bede musial przetestowac. Na kilku stronach znalazlem ten sposob. Sprobuje jakos odszukac zloty srodek (wielkosc akwarium, wielkosc butelki, temperatura docelowa, szybkosc reakcji).
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Moje 112l, stosowałem 2 butelki i obniżało około 3°C, czasem dorzucałem jeszcze butelkę 1l, by dobić zamierzoną temperaturę.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Moim zdaniem butelki raz, wygladaja strasznie. Dwa, duzo roboty i zabieraja miejsce w zamrazaku. Super wyjscie to wentylatorki. Takie male od Kompa. Umieszczone ze dwa pod pokrywa, dadza lepsze efekty chlodnicze i wizualne. Juz duzo na forum bylo o takim rozwiazaniu pisane.
Marcin!
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Czytalem o wentylatorkach. Fajne rozwiazanie ale nie wiem czy znajde miejsce na mojej pokrywie. Moje Led-y zajmuja sporo miejsca i ciezko bedzie upchnac tam jeszcze wentylatorki. Moze zamocowac je na boku pokrywy. Tak pod katem prostym zeby byly skierowane w dol na tafle wody?
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017 23:06 przez Pshemko Brasil, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ