Światło w prezencie.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Światło w prezencie.

Post autor: cytryna2 »

Pod choinkę dostałam światło w prezencie i tak szczerze mówiąc właściwie nie wiem co mam, pozwolę sobie na zaprezentowanie Wam tego co pisze na opakowaniu i poproszę o rady co teraz?

https://zapodaj.net/13f9f380c85f4.jpg.html[/img]

oczywiście cieszę się z prezentu tylko martwi mnie fakt czy sobie poradzę z taką ilością światła w 44 litrach do tej pory w pokrywie mam zainstalowaną świetlówkę o mocy 14V rośliny sobie rosną, w ślimaczym tempie :)
Obecnie święcę 7 godz. ze względu na na początkowe problemy z glonami na podłożu które obecnie zniwelowałam całkowicie.
Rośliny które posiadam w tym akwarium to
moczarka,aniubiasy,kryptokoryna trzy gatunki,pelia tenerum.mech jawa który sobie wegetuje i to samo kępki trawki cheńka.

Poradzicie jak teraz postępować podłączyć i świecić jak do tej pory?czy coś zmodyfikować?co by się następnie nie mordować z glonami i nie rozregulować całego zbiornika.
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Informacja sugeruje, że długość lampy ma 50 lub 60cm..masz tak długie akwarium 44l ? Za mocne światło według mnie.
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

akwarium ma 50cm długości czyli będzie pasować
za mocne światło i nic się nie da z tym zrobić? nie wypada mi oddać prezentu
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Cóż, jest kilka opcji:
1. nic nie mówić, nie używać- prezent na strych/ w śmietnik;
2. nic nie mówić, używać- nie wiadomo do końca co się ze zbiornikiem stanie [prawdopodobnie glony];
3.powiedzieć i sprawdzić, czy na podstawie rachunku można zmienić to oświetlenie na inne, jakie? niech ktoś inny lepiej się wypowie, bo mam za małe doświadczenie- zmieniłbym barwę i jednak mniej mocy wolałbym [dużo światła wymaga podawania CO2 i roślin, które to lubią razem najlepiej z szybko rosnącymi, po drodze pewnie jeszcze nawożenie w toń by czekało];

Nie wypada robić prezentów, na których kompletnie się nie zna [są prezenty "bezpieczne" i te, których lepiej nie kupować bez uzgodnienia]...a jakby ktoś kupiłby Ci nowe rybki do akwarium, dla których akurat nie masz warunków- też nic byś nie mówiła?
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Post autor: cytryna2 »

Na pewno dobra to rada i przemyśleniu postanowiłam odwieść jutro do sklepu ów prezent :oops:...... .
i tu następna prośba pomóżcie wybrać odpowiednie do takiego akwarium i do takiego typu roślin i takiego litrażu, nalegam bo ufam ludziom ale nie mam zbyt dużego doświadczenia, wierzę że są tu znawcy i przy odrobinie szczęścia może uda się coś dobrać jadąc do sklepu choć z minimalnym pojęciem co chcę "kupić".Bardzo proszę o rady.(nie mogę wydać więcej jak 100 e) mogę dać na pryw. namiary do sklepu jak by co.Nie chciała bym aby to zabrzmiało nie stosownie ale bardzo potrzebuję rad.
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
ODPOWIEDZ