[182L] grzesi3k i jego niecodziennik - złoty półśrodek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Miałem się pozbyć kirysków ale po dwóch godzinach prób łapania tych wariatów razem z kolegą daliśmy sobie spokój. Akurat trafiło się, że w sklepie mieli dwa ostatnie maluchy tego samego gatunku i kiryski zostają... Jest ich cztery sztuki. Jak narazie, bo właśnie znalazłem jakieś 20 ziarenek ikry poprzyklejanych w różnych miejscach. Słabo wybrały czas... Korzeń "kwitnie" więc grzybków w wodzie jest sporo... Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Raori: masz gdzieś jakieś fotki jak powinna ikra wyglądać w kolejnych stadiach rozwoju? 4-5 dni i powinny się wykluwać?

Aktualne foto:
Obrazek

Rośliny ruszyły :) Monte Carlo bym wreszcie zasadził, bo próbowałem je poddać kwarantannie ale nic z tego nie wyszło...

no i znowu kiryski szaleją:
https://www.youtube.com/watch?v=uwJAnBtZ-i0
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Przezroczyste kulki nalepiono na szybie, liściach itp. Ja są zapłodnione to są białawe, a potem białe i nieprzezroczyste. Utrzymują sie około 3 dni, potem zostaje po nich ślad okrągłe kółka na szybie. A potem nic. Nie mam fotek, właśnie zakończył mi sie kolejny cykl. W wątku o rozmnażaniu kiryskow masz stare fotki. Nazywa sie Cosie, czyli kiryski spiżowe.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Dzieki wielkie!

Wczoraj/przedwczoraj byly przezroczyste, dzisiaj sa biale I widac zoltka. Oczek nie widac ;) kilka zostalo zniknietych w nocy. Sa wszedzie. Nie plesnieja, dalem troche fioletu na wszelkie Wu.

Ciekawe co z tego bedzie :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej szybki update :)

Jest dobrze, poza tym, że zielone nitkowe glony nie dają za wygraną. Krasnale przestały istnieć. Grzybek z korzenia ładnie schodzi, sam korzeń zciemniał, czyli jest dobrze.

Amano zaczęły zrzucać wylinki, jestem bardzo zadowolony. Rośliny łanie się przyjmują i widać, które siędostały do ziemi ogrodowej. Gigantea ma sporo odrostów, Ozyrys wypuszcza ładne soczyście czerwone liście.

Dosadziłem Monte Carlo, zobaczymy co z tego wyjdzie. Zostało mi może 20% tego co miałem, ale już widzę że odbija. W baniaczku też zawitały liście dębu. Straciłem dwa neonki, które ciekawskie zaglądały do wlotu filtra xD.

Nie chciało mi się wyjmować dyfuzora do zdjęć i innego sprzętu. Zdjęcie ogólne przepalone (bawie się z ustawieniami aparatu, poprzednie było za chłodne). Pozostałe dwa zdjęcia odzwierciedlają całkiem wiernie kolory w baniaczku :)

Byłem w zoologicznym tydzień temu i w przyszłytm tygodniu mam mieć sporo Apistograma i Kakadu do wyboru (postanowili złożyć dodatkowe zamówienie po rozmowie). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o komentarze.

PS. Chyba jednak kupie testy wody ;)

Hej!
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej!

Update z baniaczka, w którym rewolucyjne zmiany :)

Udało mi się zapewnić lepszy byt poprzedniej obsadzie, zrobiłem szybką kurację przeciwglonową i oto jak się przedstawia zbiornik:

Obrazek

Rośliny bardzo fajnie się zaczynają rozwijać. Poprzycinałem stare zniszczone pędy. Ozyrysy wypuszczają soczyste czerwone liście. Korzeń obrasta sobie grzybkiem, co raz gdzieś pojawia się meszek.

Obrazek

Tak, w akwarium znaleźli się nowi mieszkańcy. Miało być kakadu albo jakieś apisto, a skończyło się na parce (miejmy nadzieję...) Pielęgniczek boliwijskich Mikrogeophagus altispinosus :) To jest ich druga doba, zaczynają się aklimatyzować, nabierać kolorów. Coraz częściej wychodzą z kryjówek.

Zrobiłem testy wody: 10dH (GH niemieckie) - miękka, pH 6.5. Temperatura poszła w górę na 26-28C.

Obrazek
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Bardzo ladny zbiornik z klimatem, czas dziala na jego korzysc :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Dziekuje :) w 3 tyg kolory staly sie cieplejsze, korzen troche farbuje (i dobrze). Rosliny tez sie zaaklimatyzowaly i lapia kolory.

Parka dzisiaj:

Obrazek

Ktos je mial na forum?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Ja miałem,fajne samczyki :D
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Nie zapeszaj ;) haha, narazie sie nie tluka i trzymaja sie razem. "Samiczka" jest lekko wieksza I spokojniejsza, mysle ze jakby to byly dwa chlopaki to mniejsza sztuka juz by zbierala baty ;)

Ale tak serio... To wygladaja na pare hetero czy homo?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Spójrz na ogony ,samce mają zewnętrzne promienie płetwy ogonowej czerwone.Ja kupiłem kiedyś 10 szt i wszystko jak się okazało to były samce :D
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Gdzie nie czytam to jest napisane, ze promienie grzbietowej, ksztalt odbytowej i ten instrument rozrodczy moga cos wskazac. Zobaczymy, postaram sie o lepsze zdjecie jak wroce z pracy.:)

Wojtass9 obys nie mial racji ;)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Przepraszam za post pod postem ;)
wojtass9 oraz pozostali koledzy i koleżanki: parka czy nie?
Dwa pierwsze zdjęcia były robione tak, żeby złapać je w kryjówce pod korzeniem. Jak to pielegniczki, w cieniu wyglądają troszkę inaczej niż w pełnym świetle. Do tego kolory zmieniają się wraz z samopoczuciem...


Obrazek
Osobnik 1
Moim zdaniem facet jak się patrzy. Ma lekko przedłużone pierwsze segmenty płetwy grzbietowej z wyraźnym czarnym śladem, barwienia na krawędzi płetw, wyraźnie namalowane "oczko", szpiczaste zakończenia płetw ogonowej i odbytowej, kolory, bardziej smukła budowa, słabo zarysowany "przyrząd" rozrodczy.

Obrazek
Osobnik 2:
Bardziej stonowane (blado oliwkowe) kolory, słaba plamka na oku, plama na bokach wifdoczna tylko w cieniu, bardzo delikatny kolor na końcówkach płetw, zakończenia mniej szpiczaste niż u 1., bardziej "pełna" budowa, wyraźny "przyrząd" rozrodczy skierowany lekko do tyłu.


Obrazek

Na koniec obie w pełnym świetle wywabione robakami na kolację ;)

Kurcze ja wiem, że to może być myślenie życzeniowe, ale jak dla mnie parka ;)

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ja miałem Boliwijskie. Dużo bardziej wybarwione, ale jakoś mi z nimi nie szło i postanowiłem ich nie męczyć (po sugestii jednoznacznej kolegów z forum), oddałem skąd wziąłem. Moim zdaniem parka. Samiec ma ostrogi na płetwach brzusznych i pierwsza część płetwy grzbietowej powinna mu wyraźnie sterczeć do góry. Kształt ogona też jest inny. Samice są mniej wybarwione. Nie lubię tych ryb, bo mi wyzabijały krewetki. Dla przyjemności. Odgryzały im nogi i tyle.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

No nie da się określić na razie czy parka czy nie ale trzymaj je i nie oddawaj to naprawdę bardzo ciekawe w zachowaniu ryby i możesz je karmić krewetkami jak to Raori zaleca :D
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Gabońską krewetke im wpuścic trzeba dla towarzystwa, będą razem śpiewać: Daj mi noge, daj mi noge, ja ci nogi, ja ci nogi dac nie mogę :)
Zablokowany