[19L] Skromne Krewetkowo

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

zicco86 Dzięki.

Raori parę fotek, które obiecałem. Ogólnie zbiornik fajnie się na tą chwile ustabilizował, żadnych problemów z wodą czy nadmierną ilością glonów. Raz miałem problem z sinicami w jednym miejscu, ale potraktowałem je wodą utlenioną i zaciemniłem akwarium na weekend i nie ma po nich nawet śladu. Roślinki rosną sobie po mału, bez szaleństwa. Parvula w miejscu gdzie korzeń rzuca cień, to nieco marnieje, monte carlo nieśmiało wypuszcza z podłoża młode pędy, więc znak że się w podłożu rozrasta. Szkoda mi tylko Phoenix Moss (ten mech na górze korzenia), który jakby stanął w miejscu i przestał się rozrastać, zrobił się taki jakiś lekko brązowy. Nie wiem co może być przyczyną, może za blisko światła i za dużo go ma. Generalnie w tym zbiorniku podmieniam tylko wodę raz na tydzień i to wszystko :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Wygląda na zdecydowanie więcej niz 19l. Brawo. :brawo
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Dzięki
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Odświeżam troszkę temat. Akwarium stabilne, wszystko żyje swoim rytmem, krewetki się mnożą, ogólnie jest ok. Mały , ale bardzo stabilny zbiornik. Dołożyłem tylko trochę światła. 8)

Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Jest bardzo ładny. Ile masz tam teraz krewetek? Widać 4, czyli pewnie jest ich z 12?
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Dużych jest koło 10, ale są też maluchy, których nie zliczę w tym gąszczu mchu.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Czas odgrzać temat, szykuję się do restartu i zmiany wystroju. Tylko jest jeden problem, jest sporo malutkich krewetek i nie wiem jak je wyłapać. Mówię o takich kilkudniowych. Myślałem że odczekam aż podrosną i wyłapię, ale kolejne ok 6 sztuk samic nosi jaja, więc to się nie uda. Cały czas będą w zbiorniku maluchy. Na dzień dzisiejszy krewetkarium wygląda tak.
Obrazek
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Trex pisze:szykuję się do restartu i zmiany wystroju
A to dlaczego?
Widzę, że Kolega lubi zmiany :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

A widzisz, oba zbiorniki zakładałem jak postanowiłem wrócić do akwarystyki po parunastu latach. Teraz po roku i nabraniu troszkę doświadczenia wiem że zrobiłbym je inaczej. Dlatego taka decyzja.
ODPOWIEDZ