[405l] Nowe akwarium 405 L

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ziemski90
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2018 15:10

Post autor: ziemski90 »

BARA Oczywiście że tak, mam sporo kirysków , bocję, kosiarki, karliki i inne tego typu

Na dnie Floran 12 L

Potem żwiry...
2-5mm 35 kg
8-16mm 10kg
16-32mm 5kg

widziałem akwaria z grubszym żwirem gdzie było sporo ryb dennych i nikt nie zasugerował że odkładają się w nich syfy, poza tym syfy będą się odkładać na każdy rodzaju żwiru jaki by on nie był

a z czasem przysypię nieco Mniejszym żwirkiem
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

No tak, ale przy drobniejszym żwirze syf nie będzie wpadał pomiędzy kamienie i łatwiej go jest wysprzątać, odmulić, a tak wpada, zalega, rozkłada się i truje wodę.
Zresztą piasek jest kiryskom potrzebny do " przesiewania " przez skrzela. Tak mają w naturze.
ziemski90
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2018 15:10

Post autor: ziemski90 »

Witam, moje akwarium w chwili obecnej wygląda następująco

Obrazek

Obrazek

teraz trochę bardziej z bliska

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ogólnie jestem zadowolony z efektu rośliny rosną szybko, woda jest klarowna a ryby nie zdychają

natomiast mam problem z niektórymi roślinami, niektóre z nich po jakimś czasie zaczynają delikatni żółknąć np ta...

Obrazek

Z tego co czytałem to może być efekt zbyt wielkiej dawki nawozów czy to prawda ?

i na anubiasach zaczynają się pojawiać glony :( oraz na tylnym tle imitujący kamień

Obrazek

co zrobić żeby rośliny nie żółkły i były 100% zdrowe oraz jak pozbyć się tych glonów ?

niektóre roślinki zostały przeniesione ze starego akwarium które miały minimalne glony i nie wiem czy po prostu się one nie rozprzestrzeniły :/ :(

wiem że zaraz zapytacie o parametry wod.... obecnie nie mam żadnych testów ale jestem na kupnie i powiedzcie Mi jakie paski wybrać ? myślałem o paskach JBL, są też paski JBL które są zintegrowane z jakimś programem który się pobiera na telefon i to pokazuje czego brakuje a czego jest za dużo, czy warto kupić takie paski ? ewentualnie co Wy polecacie do tych testów ??


teraz może powiem jak nawożę akwarium i czym...
żelazo 10 ml dziennie
potas 10 ml dziennie
magnez 10 ml dziennie
azot 10 ml dziennie
CO2 10 ml dziennie

do kompletu brakuje Mi tylko fosforu

teraz zmniejszyłem wszystkie dawki do 5ml oprócz CO2 które nadal podaję 10 ml dziennie

czy dobrze nawożę to akwarium czy dawać mniejsze dawki lub większe ? bardzo proszę doradźcie co i jak żeby wszystko wyglądało lepiej niż jest ;)
ziemski90
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2018 15:10

Post autor: ziemski90 »

nikt nic nie wie ?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Bo faktycznie trudno cokolwiek doradzić jeśli nie ma podstawowych informacji .

Jak już kupujesz jakieś testy to wszystko tylko nie paski - niedość że w sumie drogo to wychodzi (mnijesza o to ) to w dodatku wyniki tych testu psu na budę sie zdadzą .

Tylko kropelkowe .

To nawożenie też w sumi nic nie wnosi do sprawy bo nie wiadomo tak naprawdę ile faktycznie nawozisz - można ew przeliczyć z tych dawek ale trzeba by wiedziec jakiej to firmy to nawozy i/lub w jakiej formie i jakim stężeniu zawierają owe pierwiastki.

CO2 dozujesz ale chyba nie masz butli więc na 100% nie suplementujesz CO2 a co najwyżej jakiś "węgiel w płynie" typu easy Carbo lub temu podobne .

Limnophila sessiflora normalnie rośnie w drobnym podlozu w dodatku żyznym więc nie dziw sie że w kamlotach jej niewygodnie (niezależnie od składu wody).
Zresztą rośłinki masz dobrane dośc przypadkowo (podobnie jak ryby) we wzajemnie wykluczających sie warunkach . Np anubias obok jakieś ludwigii(?) czyli rośłina nie lubiąca oświetlenia silnego i bezpośredniego obok rośłiny kochającej silne światło , linophila lubiąca wzglednie spor światła i żyzne podloże obok wspomnianego anubiasa w zasadzie gardzącego żyznym podloże itp
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ale co tu doradzać, skoro wszystko masz już napisane? W fatalnym podłożu rozpoczynają się procesy gnilne, powstają związki organiczne, azotowe, woda jest przeżyźniona, karmisz glony nie mogąc porządnie odmulić akwarium.

Popraw podłoże, a wtedy popiszemy.

Pomijając już fakt, że trzymając ryby przydenne świadomie nie zapewniasz im warunków, jakich potrzebują. Drobny piasek służy im do przesypywania przez skrzela, do kopania. To jest ich zachowanie naturalne, w Twoim zbiorniku są pozbawione takich możliwości.
Współczuję pieleniczkom kakadu.

Trzymasz neony, kakadu, bystrzyki z molinezjami, pomieszanie z poplątaniem jeżeli chodzi o wymagania co do parametrów wody.

To akwarium choćby z tego powodu nie może się podobać.

Jakie są parametry wody w zbiorniku?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ