[200l] ogólniak

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

DARX
Posty: 8
Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
Lokalizacja: Dublin

[200l] ogólniak

Post autor: DARX »

Witam
Chciałbym przedstawić swój baniak i prosić o opinie i porady
Zalożony w pażdzierniku jako ogólniak bez żywych roslin ale po jakimś czasie zostały dodane ><
Wymiary akwarium + objętość juwel rio 100x40x50
Oświetlenie 2x45 t5 juwel day light + jbl tropical
Nawożenie nawozy Novolab carbo + macro+micro minimalne dawki od miesiąca
CO2 z bimbrowni 3-4 bąble na sec , test staly pokazuje na zielono
Podłoże zwir hugo kamashi a pod Dennerle NutriBasis 6 in 1
Parametry wody brak testów narazie..
Temperatura 26
Filtracja hw 303b
Gatunki roślin
Gatunki ryb para barwniaków czerwonobrzuchych, para ramirezek, 2 prętniki, 12 neonów czerwonych, 3 krewetki gabońskie, 4 amano, 4 kiryski,4 otoski, 6 małych zbrojników niebieskich <docelowo 2+1>

Prosze popraw tytul. Regulemin Galeria. MarcinX

    https://images81.fotosik.pl/984/9682b5bb6b0a03c1.jpg


    Proszę nie wstawiaj tak dużych zdjęć. Podgląd usunęłam. MOD BARA poprawione sry
    [URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/79066a33f9281a27]Obrazek

    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 03 lut 2018 22:50 przez DARX, łącznie zmieniany 1 raz.
    Awatar użytkownika
    BARA
    Moderator
    Moderator
    Posty: 15742
    Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
    Lokalizacja: Białystok

    Post autor: BARA »

    Barwniaki czerwonobrzuche zatłuką ramirezy w czasie tarła. Oddaj ramirezki jak najszybciej.

    Dodaj skorupy kokosów dla pielęgniczek, bo będą przedstawiać podłoże.

    Akwarium jest ładne, ale brakuje mi roślin pływających.
    Pozdrawiam. Barbara

    akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

    Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

    W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
    DARX
    Posty: 8
    Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
    Lokalizacja: Dublin

    Post autor: DARX »

    Barwiniaki mi się wytarły już raz było ok 30 ale niestety żadne male nieprzetrwały ( neonki okazały się wielkimi drapieżnikami) były bardzo terytorialne ale tylko bardzo blisko anubiasa po lewej w rogu pod nim jest kokos,następny jest po środku za korzeniem i dwie jaskinie w prawym rogu pod korzeniem co do roślin pływających miałem pistie ale rosły jak chwasty i się pozbyłem wszystko zasłoniły w ciągu 2 miesięcy... może jakaś inna podpowiedż na pływające rośliny ?? Obrazek
    Awatar użytkownika
    grzesi3k
    Moderator
    Moderator
    Posty: 1640
    Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
    Lokalizacja: Cork

    Post autor: grzesi3k »

    Podoba mi się aranż, fajna kompozycja. Korzeń masz przedni! Może pokusiłbyś się tam o kępki jakiegoś ciekawego mchu?
    DARX
    Posty: 8
    Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
    Lokalizacja: Dublin

    Post autor: DARX »

    Dzięki, co do mchu muszę popatrzeć nie widzi mi się java a nic tu w sklepach innego nie mają... Myślę żeby w przedni prawy róg dorzucić lotos tygrysi który rzuci parę liści na tafle wody, krynie pływajacą po prawej za korzeń, i coś czerwonego na środek z tyłu
    Awatar użytkownika
    grzesi3k
    Moderator
    Moderator
    Posty: 1640
    Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
    Lokalizacja: Cork

    Post autor: grzesi3k »

    Masz jeszcze pole do manewru w sumie. Lotos trygrysi jest fajny, zbiornik masz spory, tylko jak szybko ci tak urośnie?

    Z mchów może feniksa - Fissidens fontanus?

    Obrazek
    DARX
    Posty: 8
    Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
    Lokalizacja: Dublin

    Post autor: DARX »

    sry niebyło mnie parę dni.... wygląda całkiem fajnie tylko tutaj ciężko dostać coś innego niż jave ... w sklepach tylko java albo mix w pudełku ... a jak spytasz co w tym mixie to sami niewiedzą...

    Niestety ale trzeba testy kupić w końcu .... zaczęły się problemy z glonami na szybie zielenice niedużo ale trza było skrobać i anubiasie na srodkowym korzeniu ( pare liści wyciętych ) cos poszło nie tak z nawozami, prawdopodobnie z dawkowaniem na oko .... i tu pytanie jaki zestaw najlepiej ? na aledrogo jest tego pare rodzai czy zoolek aquaset wystarczy czy lepiej aquaset 2 jako ze roślinne ?? a może cos innego...
    Awatar użytkownika
    grzesi3k
    Moderator
    Moderator
    Posty: 1640
    Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
    Lokalizacja: Cork

    Post autor: grzesi3k »

    Kolego poszukaj na amazon.co.uk albo na e-bayu :)
    DARX
    Posty: 8
    Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
    Lokalizacja: Dublin

    Post autor: DARX »

    mchu czy testów ?? :P
    Awatar użytkownika
    grzesi3k
    Moderator
    Moderator
    Posty: 1640
    Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
    Lokalizacja: Cork

    Post autor: grzesi3k »

    mchu ;) testy kupisz w każdym pierwszym lepszym sklepie z testami ;)
    pamparampam
    Posty: 83
    Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
    Lokalizacja: Gdańsk

    Post autor: pamparampam »

    moim zdaniem akwarium jest dostatecznie bogate w składniki odżywcze, choćby od samego podłoża + to, co pozostanie z żarcia dla ryb + ich odchodów. Odpuściłbym sobie suplementację chemią a zainwestował w utrzymanie równowagi biologicznej. U mnie w 112 l jako pierwsze po dojrzeniu zbiornika wpuściłem 6 otosków. Pracy miały sporo bo wszystie bez wyjątku kryptokoryny i anubiasy zaatokowały okrzemki, do tego pojawiły się zielenice na kamieniach i szybach. Po jednej nocy z okrzemek nie pozostał ślad, wszystkie rośliny były jako nowe. Dołożyłem parę ramirez, mały haremik (1+2) agassizy, który ostatecznie pójdzie do kolejnego baniaka oraz 5 szczupieńczyków karłowatych. Po paru dniach wyskoczyły zielenice na szybach a otoski nie dały rady ich sprzątać na bieŻąco zajęte czyszczeniem korzeni, kamieni i roślin. Uważam, że wraz ze wzrostem obsady zwiększyła się podaż materii organicznej, stąd zmiany. Odstaw suplementację nawozami, dołóż do filtra zeolitu a jak trzeba, zatrudnij jakiegoś helmeta czy zebrę - powinny sobie dać radę. Najlepsza jest obserwacja tego, co się dzieje a wyniki testów nie zawsze dają pełen obraz zależności.[/list]
    DARX
    Posty: 8
    Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
    Lokalizacja: Dublin

    Post autor: DARX »

    Testy zawsze pomogą .... Walka póki co chyba na moją korzyść, parę dni a zielenice nie powracają (przestałem dodawać mikro i makro dawka o połowe mniejsza niż zalecana + dobre odmulenie i czyszczenie wszystkiego i poobcinanie zarażonych liści)

    Zielenina rozrosła się w miare ładnie tylko trawnik trochę powoli idzie, znajomy robił przycinki u siebie także wylądował u mnie mech jawajski ( korzeń po środku obsadzony), lotus w rogu, za korzeń poszło parę
    Alternanthera reineckii, i dwie cryptocoryne koło anubiasa po lewej

    przed
    Obrazek

    po małym update ^^
    Obrazek

    Obrazek
    Awatar użytkownika
    grzesi3k
    Moderator
    Moderator
    Posty: 1640
    Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
    Lokalizacja: Cork

    Post autor: grzesi3k »

    O i bardzo fajnie! Mi trawki zaczely rosnac jak je zaczalem kosic raz w tyg. Monte carlo teraz czeka wycinanie pedow, ktore pogubily listki. Piona!
    DARX
    Posty: 8
    Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
    Lokalizacja: Dublin

    Post autor: DARX »

    Dzięki zobaczymy ... póki co trawa puszcza pędy ale nie za szybko, monte carlo trochę szybciej idzie. I jeszcze mała niespodzianka właśnie była, ludwiga podupadła bo ją anubias zasłonił, chciałem go odsunąć trochę żeby więcej światła na nią było to mnie barwniak zaatakował >< zaświeciłem w kokosa pod anubiasem a tam ikra znowu ^^
    DARX
    Posty: 8
    Rejestracja: 03 lut 2018 21:46
    Lokalizacja: Dublin

    Post autor: DARX »

    Barwniaki po tarle, było dużo więcej niż pierwszym razem ale niestety po raz drugi nie udało się uchować(uroki ogólniaka)....Do obsady dołączyły 4 zebry i 4 małe skalary ( brakowało mi jakiejś dużej ryby po środku akwa) . Jak widać zielenina po prawej idzie bardzo szybko przycinki konieczne co 3-4 dni, mech ładnie rozrasta, anubias oszalał 7 liści w 2 tygodnie ^^lotos pełno nowych liści już przycinałem nawodne i wygląda że puścił podwodne teraz, trawnik niestety dalej bardzo powoli, ludwigia w lewym rogu nie dała rady po przesadzeniu.... doszło trochę roślin na lewo z przycinki u znajomego same szczyty powyginane w dół mam nadzieje ze się wyprostują i pójdą w gore ^^
    Zielenice pojawiają się na szybie ale nie w jakimś zastraszającym tempie zebry +otoski + zbrojniki dają rade
    małe barwniaki
    Obrazek
    Obrazek
    amano parę minut przed wylinką
    Obrazek
    amano wygrywa walkę o jedzenie :P
    Obrazek
    Obrazek
    lotosy
    Obrazek
    Ogólne
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    ODPOWIEDZ