Filtr zewnętrzny + grzałka przepływowa 112L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

goldi_ pisze:1. deszczownica niekoniecznie musi być słyszalna - wystarczy umieścić ją pod taflą wody i wyloty w kierunku powierzchni

2. osobiście grzałki przepływowe uważam za najsłuszniejszy wybór . Po doświadczeniach z Hydowrem 9w sumie pozytywnymi) zakupiłem grzałkę Hanzy i jestem pozytywnie zaskoczony bo przy niższej cenie jest jeszcze lepsza od Hydora.

3. Używam filtrów Hanzy (HW302 ) i mając porównanie z kilkoma innymi ostatnio z premedytacją wybrałem go ponownie .
A jakiej pojemności są koszyki?
Nie wiem ile kg wkładów potrzebuję...
wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

Dzisiaj odebrałem filtr hw302 oraz grzałkę przepływową 300w
To jest mój piereszy zewnętrzny filtr i tu moje pytanie.
W którym miejscu umieścić deszczownicę (musi być pod wodą - mniejszy hałas) i rurkę zasysającą? Tak, żeby była dobra cyrkulacja.
W tej chwili używam aquael turbo 500. Mogę zdjąć koszyczek z ceramiką oraz gąbkę i użyć go dodatkowo jako cylkulkator.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

wiele zależy od aranażacji - bywa że np skały korzenie itp zakłócają cyrkulacje a inie wszystkie rołsiny lubią przy wylocie z filtra . Zwykle nie montuje deszczownicy ale jak miałem to zamontowałem ja na bocznej szybie przeciwległej do zasysu . Odnoszę wrażenie że to było optymalne ustawienie
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

wysoki01 pisze:W którym miejscu umieścić deszczownicę (musi być pod wodą - mniejszy hałas) i rurkę zasysającą? Tak, żeby była dobra cyrkulacja.
Ja zrobisz tak, jak opisałeś, będzie dobrze. Wystarczy, jak wylot wody z deszczowni porusza taflę wody (może być deszczownia pod wodą).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
shadow82
Posty: 108
Rejestracja: 29 sty 2018 10:25

Post autor: shadow82 »

czytałem trochę o miejscach montażu deszczownicy i wlotu do kubełka i ogólnie każdy umieszcza je różnie.
Duże znaczenie ma właśnie aranżacja.
Ja mam zamiar zrobić tak, że deszczownica i wlot będzie na lewej ścianie.
Wlot będzie częściowo przysłonięty łupkami.
Sądzę, że w moim przypadku woda powinna mniej więcej tak krążyć

Obrazek
wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

shadow82 pisze:czytałem trochę o miejscach montażu deszczownicy i wlotu do kubełka i ogólnie każdy umieszcza je różnie.
Duże znaczenie ma właśnie aranżacja.
Ja mam zamiar zrobić tak, że deszczownica i wlot będzie na lewej ścianie.
Wlot będzie częściowo przysłonięty łupkami.
Sądzę, że w moim przypadku woda powinna mniej więcej tak krążyć

Obrazek
Też chyba tak zrobię. Tylko będzie zasłonięte roślinami :)
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

a ja się zastanawiam czy było by ok gdyby deszczownica była na prawej ściance a zasys w lewym tylnym rogu,czy to bedzie oki czy lepiej zamontować według tego rysunku
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

Od tygodnia działa u mnie hw302.
Jeśli chodzi o wrażenia akustyczne, to jest cichy i to bardzo. Delikatnie mruczy jak mały kotek :D
Nie rozumiem osób, które twierdzą, że jest głośny... :)
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

a ja się zastanawiam czy było by ok gdyby deszczownica była na prawej ściance a zasys w lewym tylnym rogu,czy to bedzie oki czy lepiej zamontować według tego rysunku

Moim zdaniem lepiej dla cyrkulacji będzie jeśli wlot i deszczownica będą na tej samej ściance. Tzw. martwy punkt jeśli chodzi o ruch wody jest w okolicach miejsca wylotu wody, szczególnie za i poniżej. Jeśli zasysanie umieścimy na przeciwległej ścianie to cyrkulacja wody poniżej deszczownicy będzie upośledzona. W momencie, kiedy pod deszczownicą mamy ruch wody generowany zasysaniem, sytuacja znacznie się poprawia.
ODPOWIEDZ