[72l] ogólne, nowe akwarium

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Prousse
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2018 19:09

[72l] ogólne, nowe akwarium

Post autor: Prousse »

Witam wszystkich serdecznie.
Mam na imię Michał, jestem nowym użytkownikiem i początkującym akwarystą.
Chciałbym zaprezentować mój pierwszy zbiornik na poważnie, po kilkumiesięcznych przygodach z baniaczkiem 45l
Jest to akwarium zrobione na zamówienie o wymiarach 80x30x30 optiwhite o grubości 5mm.
Oświetlenie 2x6w leddy smart plant i 1x6w leddy smart sunny.
Filtr wewnętrzny Aquael turbo 500
Akwarium na ziemi ogrodowej z dodatkiem kulek gliniano-torfowych, wspomagane od czasu do czasu własną bimbrownią.
Akwarium ma obecnie 12 dni. Filtr pracował wcześniej ponad miesiąc w starym akwarium, około 50% wody, wszystkie większe rośliny i podłoże też pochodzą ze starego akwarium.
Rybki wpuszczone w trybie awaryjnym tydzień po założeniu ze względu na pęknięcie szyby w poprzednim. Na szczęście obyło się bez ofiar.
Parametry wody: pH 6,7-6,8; KH 5-8, NO2 na szczęście spadło już niemal do 0, NO3 około 20-25 (pasek)
Obsada:
11x neon Innesa, 4x otosek, 5x kirysek spiżowy.
Planowana obsada:
15x neon Innesa, 4-5x otosek, 5-6 kirysek spiżowy, parka ramirezek.

Akwarium, dzień 10
Obrazek
Przyrost roślin 1dzień/10dzień
Obrazek
Trudne do uchwycenia wszystkie razem :)
Obrazek
Sjesta
Obrazek
Akawrium w pierwszy dzień
Obrazek

No i póki co bez problemów większych :) glonów praktycznie brak. Mała inwazja ślimaczków, ale jutro helenka je odwiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium ładne, ale kiryski spiżowe potrzebują większego zbiornika - piszę to z doświadczenia.

Ramirezki są ciepłolubne, nie można ich łączyć z chłodnolubnymi neonami Innesa. Wymień Innesy na neony czerwone, trzymaj temperaturę 26 stopni i dopiero wtedy dopasujesz ramirezy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Fajnie, ale ramirezki mają zupełnie odmienne wymagania temperatury jak Twoje neony, otoski...rozważ inne pielęgniczki [np. Borelli, Akara wisniowa, Agassizi]

Fajny zbiornik.
Prousse
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2018 19:09

Post autor: Prousse »

Hmm, dzięki za odpowiedzi.
Z pięlęgniczkami i tak chciałem poczekać jeszcze kilka miesięcy, więc mam czas na zastanowienie się co dalej zrobić. Na pewno skorzystam z uwag. Borelli bardzo ładne. Pomyślę nad nimi.
A z tymi kiryskami jestem zaskoczony, myslałem, że powierzchnia dna 80x30 jest wystarczająca :/ szkoda, bo bardzo je lubię.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Mam 80x35 i 6 szt. spiżowych [prawdopodobnie 3szt. więcej nie byłoby problemem, gdyby nie powodowało już wyraźnego przerybienia], nie wiem czy Twoim będzie źle, myślę że na Twoim miejscu bym je zostawił :P
Prousse
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2018 19:09

Post autor: Prousse »

Po 4 tygodniach zaszły lekkie zmiany.
Aktualna obsada:
16 neonów Innesa
5 kirysów spiżowych
4 otoski
tymczasowo na tydzień 4x żałobniczka znajomego.
Obrazek
jarekw
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2018 17:45

Post autor: jarekw »

Prousse jak teraz to akwarium. Jak te lampy się sprawdzają
ODPOWIEDZ