[112] - Dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Operacja przenoszenia akwarium zakończona pozytywnie, na szafkę czekałem całe 4 godziny, zrobiona została przez Pana który ręcznie wykonuje między innymi właśnie takie szafki pod akwaria.

Obyło się bez większych problemów.

Teraz jeszcze muszę zalesić lewą stronę akwarium, chodzi mi po głowie mikrozorium na kamieniu, jednak troszkę wolno u mnie rośnie, macie jakieś propozycje co do roślin które mogą rosnąć na kamieniu po za mikrozorium i anubiasami?

PS: Za niedługo ruszam z kolejnym dziennikiem w którym będę relacjonował zakładanie a raczej nauka zakładania akwarium low tech.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

szafka ładna tylko zastanawiam się czy blat trochę nie przy cienki jest ale to będziesz widział wrazie gdyby się lekko wygiął ale oby nie
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Blat jest dosyć gruby, plecy szafki zrobione z takiej samej grubości jak blat + w środku mam wzmocnienie więc powinno być ok.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Raczej standardowa konstrukcja - sprawdza sie w tysiącu innych przypadków sprawdzie sie u Ciebie
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Szafkę już mam, jest o niebo lepsza niż stare biurko i się nie wygina.

Kupiłem sobie jeszcze sysunie olchy czarnej, czekam aż mi się zabarwi woda.

Za 3 tygodnie mogę dorzucić kolejne? Czytałem że po takim okresie już stare mogę wyrzucić i wrzucić nowe.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Prezentuje zdjęcie zbiornika, przepraszam za jakość, jestem anty do robienia zdjęć, postaram się za jakiś czas znaleźć kogoś to mi zrobi ładne zdjęcia.

Obrazek

Obsada:

Pielęgniczki Ramirezy Gold 1x2 - czekam na dobór pary, nie wiem czy nie oddam bo coś ciężko idzie, wymienię na kakadu lub? Tutaj może jakieś propozycje?
Gupik Pawie Oczko - 1+4
Neon Czerwony - 10
Bojownik Wspaniały
Kirysek Spiżowy - 6
Otosek - 5

Uważam że jestem na granicy przerybienia lub już ją przekroczyłem.

Zastanawiam się nad:

Oddaniem Bojownika
Oddaniem Ramirez

Za Ramirezy Kakadu lub może coś innego? Nie mam pomysłu.
Gupiki chyba też pójdą i zostanie dno czyli kirysek i otosek + Neony i brakuje czegoś jeszcze podobnego do Ramirez.

Temp - 26-27
pH - 7
NO2 - 0
GH - 8-9
KH - 4-5

Akwarium ma dużo miejsc dla rybek aby mogły się ukryć, roślinki ładnie rosną, czekam aż trawnik się zrobi taki jak należy.

Myślałem nad Brzankami Sumatrzańskimi ale wtedy wszystkie rybki musiałbym oddać po za kiryskami i otoskami, czy neonki wtedy mogłyby zostać?

Aranżacja chyba najbardziej oklepana i najprostsza czyli boki zarośnięte i środek pusty, nie mam ręki do artystycznych rzeczy więc proszę wybaczyć :wink:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Sumatry miałem i nie polecam za bardzo, kiedy ma się inne ryby, wiem że niektórym się udaje trzymać te brzanki z innymi rybami przy względnym spokoju, ale jednak często zdarza się, że one męczą inne gatunki [a nawet zamęczają się między sobą niekiedy]. Bojownika od razu wzięłyby w obroty, u mnie atakowały i kiryski, i zbrojnika, o dziwo neony czarne nie były ruszane [ale w dość krótkim czasie oddałem Sumatry].
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

W przypadku brzanek rozważałbym tylko neony + dno czyli kiryski i otoski.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ładnie oby tak dalej :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Dziękuję :wink:

Aktualnie czekam aż się wodą troszkę zabarwi od szyszek i szukam czegoś na zamianę na Ramirezy, myślałem nad Prętnikiem Karłowatym tylko kwestia raz że doboru w Parę a dwa że to dosyć terytorialne ryby, ehh mam stanowczo za małe akwarium :evil:
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

AleksanderK pisze:myślałem nad Prętnikiem Karłowatym
uważaj
Masz zbiornik otwarty a to labiryntowce węc istnieje ryzyko przeziębienia . Zresztą to delikatne ryby
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Mam pytanie co do karmienia, czy mrożonki mogę podawać codziennie?
Każdego dnia inną, raz na 2 tygodnie post dla ryb.

Rano mrożonki/żywy a po południu płatki + pokarm dla kirysków?

Czy lepiej np 3x w tygodniu mrożonki + płatki a resztę dni same płatki?

Robale posiadam "bezpieczne"
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Nie dostrzegam powodu aby ryby nie dostawały codziennie mrozonki zwłaszcze że i tak drugie karmienie masz jakimis płatkami .
Owszem, w zależności od ryb różne mogą lub powinny być proporcje miedzy miesem a roslinkami ale to nie zmienia powyższego
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Chciałem się upewnić bo wyczytałem też informację że mrożonki tylko max 3 w tygodniu jednak nie mogłem doszukać uzasadnienia dlaczego tylko tyle razy.

A jeśli chodzi o płatki, czy mogą być też każdego dnia inne, oraz co sądzicie o przysmakach takich jak np Tetra Delica Brine Shrimps?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Wszelkie urozmaicenie miele widziane w karmieniu wszelich stworów .

Przysmaki? hmm ... nie wszystkie tzw przysmaki sa faktyczni przysmakami . Mam w szafce kilka , teoretycznie topowych pokarmów które miały robić za przysmaki . problem z nimi jest taki że moje ryby je zlewaja .

U mnie za przysmak robi solowiec - jak wrzucam kilka kostek to sie aż kłębi a inne "przysmaki" owszem, zjedzą i tyle.
Zablokowany