[54L] ogólne mój "Twór" :) start

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
zicco86
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2018 22:39
Lokalizacja: Wrocław / Bognor Regis

Post autor: zicco86 »

Dzięki za odpowiedź Trex :)

a jeśli chodzi o parametry wody, ktoś coś może ciekawego powiedzieć czy to jeszcze za wcześnie ??
I jeszcze sprawa z napowietrzaniem... wyczytałem wcześniej że nie trzeba napowietrzać i że ruch tafli wody wystarczy, ale dzisiaj coś mnie wzięło i włączyłem napowietrzanie ( opcja filtra) i zaczęło mi pływać w akwarium mnóstwo drobnych białych zanieczyszczeń ... pytanie brzmi czy zostawić włączone napowietrzanie, przynajmniej na razie bo widzę że ruch wody w akwa jest większy i filtr zaczął wyłapywać te zanieczyszczenia?? czy też poprostu napowietrzanie powinno chodzić cały czas ??
"Błąd popełnia się raz, drugi raz to już jest wybór..."

Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
zicco86
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2018 22:39
Lokalizacja: Wrocław / Bognor Regis

Post autor: zicco86 »

Wczoraj zauważyłem boczne korzenie u kilku roślinek wypuszczające się w toń - czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ?? wujek "google" daje rozbieżne informacje więc nie mam pewności czy się tym przejmować czy nie...

Obrazek

Po za tym doszły dzisiaj kolejne roślinki, więc nastąpiła trochę zmiana aranżacji :)

Obrazek
"Błąd popełnia się raz, drugi raz to już jest wybór..."

Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

zicco86 pisze:wujek "google" daje rozbieżne informacje
A jakie? Często rośliny wypuszczają takie korzenie, uprawiane są w innych warunkach i zmiana warunków powoduje taką reakcję rośliny. Nie przejmowałbym się tym.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
zicco86
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2018 22:39
Lokalizacja: Wrocław / Bognor Regis

Post autor: zicco86 »

No właśnie Krzysiek znalazłem to o czym Ty napisałeś - czyli przystosowanie się rośliny do innych warunków, ale znalazłem też to że może to świadczyć o braku makroelementów takich jak potas czy fosfor więc trochę zwątpiłem czy wszystko jest ok czy rośliną czegoś brakuje, ale skoro nie mam się czym przejmować to się cieszę i czekam dalej na ustabilizowanie parametrów :)
"Błąd popełnia się raz, drugi raz to już jest wybór..."

Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Hmm, to tak trochę inaczej jest.
Rośliny w ramach branży akwarystycznej są uprawiane w uprawach i my nie wiemy czym i jak roślina jest karmiona. Wiemy o uprawach roślin w różnych warunkach, ale to tak jakby HT roślinnego HT - wszystkiego pod dostatkiem.
Dlatego po przyniesieniu do akwarium roślina najczęściej marnieje lub zaczyna rosnąć całkiem inaczej (rośnie np. do góry i wyciąga się). Czasem po prostu ginie...
Co my robimy? Zaczynamy doszukiwać się braków, a już jak zawędrujemy na teren akwariów roślinnych, to już woda z mózgu :)
Reasumując, kupujesz roślinę nienormalnie wyhodowaną, a w akwarium ona normalnieje.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ