[200l] Pod leśnym wykrotem - MT Asiuli

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

bardzo ładnie utrzymane akwarium :brawo
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Asiula

Post autor: Asiula »

AleksanderK pisze:Mega akwarium, jest takie dosyć mroczne, jak można uzyskać taki efekt?
To kwestia barwy światła?
Dziękuję :) Raczej nie kwestia barwy, myślę, że sporo dają strefy w których mam dość silne zacienienie, chociażby przestrzenie pod mchami czy zakamarki korzeni ;)
Asiula

Post autor: Asiula »

Czas na małą aktualizację. Po pierwsze - jak widać zarosło i szykuje się cięcie mchów. Mchy rosną najszybciej ze wszystkich roślin, naprawdę, nie spodziewałam się takiego przyrostu. Crescent Moss, czyli ten co wykłada się na szybę w dolnej części akwarium rośnie prawie 10cm na tydzień! Powoli wyłaniają się rośliny III planu, ale nie wszystkim pasuje towarzystwo kryptokoryn, więc jeszcze to trochę potrwa nim zobaczę wszystkie rośliny jednocześnie :D . Wrzuciłam dzisiaj jeszcze jeden korzeń. Mchy zakryły M. Windelov, które wesoło rosło pod nim. Poza tym wzbogaciłam się o Hydrocotyle japan, a w nowym korzeniu była dziura, która idealnie nadawała się na "donicę". Dosadziłam tam też dużego heńka, zobaczymy co wyjdzie z tego eksperymentu. Wywołałam tym małe zamieszanie w wodzie, na zdjęciach widać, że brakuje jej pełnej klarowności. Czekam aż przyjdą do mnie nożyczki z Allegrozy, spodziewajcie się gigantycznej przycinki pod koniec tygodnia. Akwarium dobrze zniosło przejście na podmianę raz/dwa tygodnie - miałam troszkę zielenicy na szybie, ale sprawa zażegnana i znów nie muszę czyścić baniaka. Crescent nasadzony w górnej części toni, na jakimś badylu zaraził się gałęzatką. Udało mi się ją zwalczyć wodą utlenioną; środek zwalczył też sam mech, dlatego widzicie w górze kikut z brązowym kołtunem :D Czas na fotki, trochę poszalałam, ale w końcu to dział Galeria! ;) Polecam klikać na zdjęcia, pojawią się w pełnej rozdzielczości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj widać mój nowy korzonek z dziurą i żwirkiem:

Obrazek

Obrazek

A dalej już prezentacja flory i fauny ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj ukryły się lśniącooczki:

Obrazek

Tutaj troszkę neonów i bystrzyków, moim zdaniem to bardzo niedocenione ryby. Zwłaszcza neony czarne, przecież są niesamowite.

Obrazek

RC. Do dziś nie wiem co oznacza jasny pasek na korpusie niektórych osobników. To płeć? Odmiana barwna?
Obrazek

Zwykła hydrocotyle zatrzymała się. Wnioskuję, że kończy mi się azot. Za to wreszcie wynurzyła się H. difformis.
Obrazek

Chciałam zablokować rozrost żabienicy skałką lawy. Nie wzięłam po uwagę, że całkiem dobrze będzie się jej rosło na lawie.

Obrazek

I na koniec: ludwigie dwie. L. Repens i L. arucata.
Obrazek

Dziękuję tym, co dotrwali do końca. Następny taki wyrzut fotek będzie za długi czas :D Pozdrawiam i czekam na CC!
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018 21:53 przez Asiula, łącznie zmieniany 1 raz.
lordnero11
Posty: 94
Rejestracja: 27 mar 2018 16:47
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: lordnero11 »

Wyśmienite :D Pozazdrościć.
Obrazek
Asiula

Post autor: Asiula »

Lordnero11 dziękuję. Troszkę zaktualizowałam wpis, pisałam go na raty z uwagi na słabą jakość internetu. Polecam wchodzić w powiększenia, w miniaturkach strasznie kiepści się jakość :)
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Taki zbiornik po czasie sam sie soba opiekuje :)

Piekne zdjecia, i piekne rosliny :brawo
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Akwarium w pełnej okazałości magiczne. Wspaniała prezentacja. Ładne zdjęcia, obejrzałem do ostatniego, są tego warte. Też poprawiam często komentarz. :mrgreen:
Moje ludwigi przy twoich to jakaś końska odmiana. Masz delikatne rośliny o drobnych listkach. U mnie są jak karma dla słoni normalnie. Mech mi też ruszył ostatnio ostro.
Obrazek
[126L] Dżungla
Asiula

Post autor: Asiula »

Mark_farina - to święta racja. Marzyłam, żeby doprowadzić go do stanu niemal bezobsługowego ;) Kiedyś już miałam taki zbiornik, nawet w tym samym szkle i to było coś wspaniałego, zero zamartwiania się ;) i dziękować!

Raori - dziękuję ;) wiesz, w przypadku l.repens sporo zależy od starego podłoża, lub - starej wody. Bardzo dobrze wtedy się wybarwia, nawet na badziewskim świetle. Ten krzak przy tylnej szybie ma system korzeniowy, którego nie powstydziłaby się nawet żabienica. Obstawiam, że krypcia trochę wyjadła jej żyzne podłoże, bo kolor jest dużo słabszy, chyba dorzucę jej gulkę GT ;) A co do roślin o drobnych liściach - zawsze mi się podobały jako detal, dodają lekkości. Przy starej obsadzie niemożliwe było utrzymanie takich gatunków, teraz mam obsadę niełakomą na zieleń i mogę cieszyć się tym czym zawsze chciałam - mszakami i delikatnymi łodygówkami :)
stillgrey
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2009 22:42
Lokalizacja: Rawa mazowiecka

Post autor: stillgrey »

Asiula, czy mogłabyś zaktualizować zdjęcia, bo wywaliło je z serwera, a strasznie mnie ciekawość zżera :)
Asiula

Post autor: Asiula »

Hej! Stillgrey, dobrze że zauważyłeś! Nie mam pojęcia na jakie serwery warto wrzucać fotki, jeśli masz jakiś na oku, będę bardzo wdzięczna za podrzucenie informacji na PRIV :) Nie wstawię aktualnych fotek zbiornika, bo właśnie przeszedł mały remont i dochodzi do siebie i wstydzi się fotografowania :D ale zapowiada się na lepsze niż było!

PS. Stawiam drugie akwa. :twisted:
ODPOWIEDZ