Conorian pytanie o płeć pielęgniczek

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Conorian
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2018 7:16

Post autor: Conorian »

Witam, nie chcę zakładać zbędnego tematu na forum, więc na napiszę tutaj. Zakupiłem parke ramirezek i ślę do was pytanie. Czy to jest samiec ?
Obrazek

A to samica ?
Obrazek

Co do samca jest pewien, że jest to samiec, ale wolałbym żebyście to potwierdzili ;) co do samicy nie koniecznie. Pływają razem więc podejrzewam, że się dobrały. Ale jednak mam wątpliwości jednak co do jej plci ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat wydzieliłam z dyskusji prowadzonej przez innego Autora.
Proszę zakładaj własne tematy.

Wygląda na to, że masz samca i samicę. Czy pozwoliłeś ramirezkom dobrać się w parę z kilku ryb? Czy kupiłeś ryby u jednego dostawcy zakładając z dużym prawdopodobieństwem że jest to rodzeństwo?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Conorian
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2018 7:16

Post autor: Conorian »

Oki, następnym razem będę już zakładał nowy temat. Dziękuję za uświadomienie mnie ;)

Samica jest z wczorajszej dostawy a samiec z dostawy sprzed 3tygodni więc prawdopodobienstwo rodzenstwa wykluczylem.

Edit.
Kupiłem tylko te dwie, ponieważ sprzedawca nie był zadowolony z pomyslu, żebym mógł po ich dobraniu się w pare zwrócić resztę samiczek do sklepu.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018 14:15 przez Conorian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Trochę je zmusiłeś do dobrania się w parę... Ale przynajmniej dobrze, że nie są ze sobą spokrewnione (tak zakładam).
Mam nadzieję, że będą zgraną parką.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Conorian
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2018 7:16

Post autor: Conorian »

Witan ponownie, domniemana samiczka już podrosla inie wstawiam 3 nowe jej zdjęcia. Czy to na pewno samica? Widać dłuższe pierwsze grzbiety płetwy grzbietowej jak u samca. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Obrazek


Obrazek


Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tak, samiczka, porównaj ich płetwy piersiowe.
heh u Ciebie sprzedawca nie chciał pozbywać się więcej ryb, bo chciałeś je potem oddać po dobraniu w parę- u mnie na odwrót, sprzedawca proponował co najmniej 6 żebym kupił z jednej dostawy [tylko ja o innych pielęgniczkach-18 zł za sztukę sobie życzył]....a kiedy parka się dobierze, to on bez problemu przyjmie z powrotem nadliczbowe sztuki....za darmo :lol: , a ja za wszystkie oczywiście miałem zapłacić bez zwrotu.
Conorian
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2018 7:16

Post autor: Conorian »

Aha czyli sprzedawca łaskawca. W ostateczności przyjmie nadliczbowe sztuki, za które ty zaplaciles ;) Tak się robi biznes ;)
ODPOWIEDZ