Roślinki marnieją.. potrzebuję Waszej pomocy...

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

farellski
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2018 0:54

Post autor: farellski »

BARA:
Obsada fatalna.. no cóż tak doradzili w sklepie.. :( i nie była to sieciówka...
Wraz z rozwojem akwarium czytałem coraz więcej... i sam doszedłem do tego, że mam chyba za dużo ryb. Mimo twoich sugestii ryby czują się dobrze... i nie wyglądają źle, miło na nie popatrzeć.

2 Molinezje
2 Mieczyki
15 Neonków
6 Bystrzyków
3 Półdziobki
3 Otosy
...ale zaraz będzie opr.. :(

Co do roślin:
Od soboty nie podaję mikro i makro elementów tylko Carbo, jest chyba troszkę lepiej.

Dziś byłem w sklepie zoologicznym i pokazując zdjęcia sprzedawca zasugerował restart, ze wskazaniem na słabej jakości substrat (mam Aqua substrate II od lutego). Zgłupiałem... burza mózgu!? restart? zmiana obsady? światło? ?!?!?!?!?!!? etc.
Wyszedłem z filtrem zewnętrznym JBLa... już zainstalowany... Muszę się przespać z tematem...
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

substrat jaki zastosowałeś to zapewnieś sobie marsz pod górke . owszem - to dobre podłoże ale nieco kłopotliwy . A to pochłanie niektóre zwiazki a to uwalnia...
Uważam że restart jest do unkniecia lecz bez testów ani rusz . Moinitorowanie parametrów zdaje sie być kluczem do dalszego funkcjonowania akwarium i jakichkolwiek tutaj dyskusji /porad
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Masz przerybione akwarium. Oddaj molinezje i mieczyki - i to jak najszybciej. Potem oddaj neony i bystrzyki. Masz ich za dużo, źle dobrane i do siebie nie pasujące.
Nie żartuję. Masz za małe akwarium na trzymanie wyżej wymienionych gatunków ryb.
Zrób testy wody. Dopiero potem zastanowisz się, co dalej z obsadą. O ile do tego momentu otoski i półdziobki przeżyją.

To, że ryby wyglądają dobrze o niczym nie świadczy. Trzymając je w trującej wodzie wysadzasz im organy wewnętrzne.

Nie słuchaj sprzedawcy w sklepie zoologicznym, to nie jest dobry doradca, jeżeli sprzedał Ci te ryby które wymieniłeś do Twojego akwarium, a teraz sugeruje Ci restart. To jest człowiek nie mający pojęcia o akwarystyce, ale dobry sprzedawca wciskający klientom towar.
Poczytaj tematy o tym na Akwaforum.

Podmieniaj wodę co kilka dni bo wytrujesz ryby. Pilnie! Podmieniaj wodę!
Podłączając nowy filtr nie usuwaj dotychczasowego, niech oba pracują razem, aż wkłady w nowym filtrze zostaną zasiedlone koloniami bakterii nitryfikacyjnych.

Dobrze, że przestałeś lać nawozy, przynajmniej nieco mniej chemii trafia do wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ