[300L] Pomoc wyborze obsady biotop Ameryka Południowa

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czyli molinezje żaglopłetwe nie bardzo Ci pasują? Do Twojej wody się nadają bez uzdatniania.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

Post autor: Pingwin71 »

Pasują! tylko, jak pisałem, temat jest do ruszenia dopiero po wakacjach, i po prostu szukam, studiuje, rozglądam się. Też bardziej pasuje mi dostosowanie obsady do warunków a nie odwrotnie.

Co do obsady to sprawa skomplikowała się o tyle że Małżonka kategorycznie stwierdziła "MA BYĆ KOLOROWO"!!!

A co z tym?
Pingwin71 pisze:Ulrich Schliewen "Akwarium. Praktyczny poradnik" zacząłem studiować !
Rzeczywiście skarbnica wiedzy! Takie pytanko- w opisach ryb czy roślin są podane typy wody wg. parametrów (pH Tw) od 1 do 7. Tylko że często przy danym gatunku jest podane to w szerokim zakresie np. 2-5, a to już duże różnice. Rozumiem że te skraje parametry to już ekstremalne, ale jak przyjmować z najlepsza korzyścią dla ryb, ok.środka tych widełek?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Schliewem podaje czasami szerokie zakresy wymagań ryb, bierz wartości średnie. Aż takiej dużej rozbieżności nigdzie nie zauważyłam.
A stopniowanie TWO jest opisane na początku książki, więc potem w tekście jak jest podane TWO 4 to wiadomo, o co chodzi.

Czytaj też, z jakich wód pochodzą dane gatunki, to wiele wyjaśnia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pingwin71 pisze: Też bardziej pasuje mi dostosowanie obsady do warunków a nie odwrotnie.

Co do obsady to sprawa skomplikowała się o tyle że Małżonka kategorycznie stwierdziła "MA BYĆ KOLOROWO"!!!
Jak ma być kolorowo to do twardej wody idealnie nadaje się Zmienniak plamisty i wielobarwny- wyszukaj sobie w grafikach google- wszystkie kolory tęczy i więcej :wink:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat zamykam na wyraźną prośbę Autora, ponieważ planuje otworzyć nowy temat o Obsadzie do zupełnie innego biotopu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany