proszę o pomoc z wyborem akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ARTURO79
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2018 21:16

proszę o pomoc z wyborem akwarium

Post autor: ARTURO79 »

witam
Po dłuższej przerwie chce wrócić do akwarystyki...na początek planuje zakup ok.100 l akwarium. znalazłem ciekawa ofertę akwarium Ciano Aqua 80 ale
mam pytanie czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego akwarium ciano o wymiarach 80 długości. 30 szeroko. i 41,5 wysoko. jest przedstawione przez producenta jako pojemność 71 l a na przyklad aquael o wymiarach 75x35x40 jako 105 l . Z czego wynika ta różnica
Dziękuję
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie rozumiem pytania. Pomnóż cyfry ze sobą i zobacz wynik.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ARTURO79
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2018 21:16

Post autor: ARTURO79 »

BARA pisze:Nie rozumiem pytania. Pomnóż cyfry ze sobą i zobacz wynik.
Dziękuję za odpowiedź
tak od razu zrobiłem i wyszło dla ciano 80 -pojemność 98 l .Dlatego pytam bo producent podaje ze ten zestaw ma 70 l i zastanawiam się dlaczego tak jest
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

czy akwarium jest prostopadłościanem?
proszę:
http://akwanet.pl/utility/calc.php
ARTURO79
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2018 21:16

Post autor: ARTURO79 »

MarJan pisze:czy akwarium jest prostopadłościanem?
proszę:
http://akwanet.pl/utility/calc.php
Tak jest prostokątne nie chcę robić kłopotu sprawdzałem w kilku konwerterach...i wychodzi blisko 100l...pytam bo moze ktoś miał podobny przypadek i wie jaka jest rzeczywista pojemność akwarium i czy jest możliwe że producent podaje błędne np. wymiary
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jedyny pomysł jaki przychodzi mi, to że producent do akwarium dodał jakiś sprzęt, który te litry zabiera, bo to jakiś zestaw, nie samo szkło.
ARTURO79
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2018 21:16

Post autor: ARTURO79 »

MarJan pisze:Jedyny pomysł jaki przychodzi mi, to że producent do akwarium dodał jakiś sprzęt, który te litry zabiera, bo to jakiś zestaw, nie samo szkło.
Dzięki już skontaktowałem się z producentem...zobaczymy czy odpowie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Być może producent podaje ilość wody netto, czyli mierzy litraż po wewnętrznych krawędziach.

Przypominam, że standardowo mierzymy akwarium zgodnie z jego wymiarami zewnętrznymi i określamy jego litraż brutto.
Bardzo rzadko ktoś podaje po prostu samą pojemność netto, czy dokładnie tyle, ile wody zmieści się w zbiorniku.
Chociaż w tym przypadku różnica jest dosyć duża.

Zobaczymy co producent odpowie. Może to zwykły błąd kalkulacyjny,
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ