Znikająca ryba???

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Znikająca ryba???

Post autor: bbxdd »

Z mojego akwarium zniknęła samica gupika Endlera. Co się mogło stać? Nigdzie w akwarium jej nie ma. Obok niego też nie. Co prawda odkąd mam karmidełko w akwarium jest trochę przestrzeni do wyskoczenia, ale wtedy by leżała obok. Jest teoria, że inne ryby ja zjadły bo dwa dni nie jadły dafni. Ale to przecież nie są mięsożerne ryby, tylko wszystkożerne, które muszą jeść też sporo roślin. Podobna sytuacja była już opisana na forum. Tam znikały kolejno molinezje z trzystu litrów. Co mogło się stać?


I tak przy okazji to może do Endlerków 1+3 dodać drobniczki jednodniówki? Jeśli mogą być to ile?
Pozdrawiam.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jeżeli nie masz większej ryby, która mogła skonsumować trupka to mogła zostać wciągnięta przez filtr- sprawdź zasys wody, a jeśli masz dużo zielska to czasem ciężko znaleźć taka małą rybkę.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Nie pokazuje się już od kilku dni. Jeśli by zabłądziła w liściach to by przyszła na jedzenie, poza tym akwarium znam jak własną kieszeń (nie licząc podłoża i innych miejscówek dla ślimaków i wypławków). Filtr sprawdzę jutro przy podmianie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poszukaj pomiędzy roślinami szczątków ryby.
A tak przy okazji: mam nadzieję, że nie karmisz ryb suszoną dafnią? Jest to pokarm bezwartościowy i radzę go unikać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Mrożoną. O suszonej nawet nie słyszałem.
Pozdrawiam.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Teoria: Dzisiaj zniknęła druga ryba. Znalazłem ją leżącą na dnie. Z pomocą moją i innych ryb dotarła na powierzchnię, przy której pływa cały czas biorąc powietrze. Może poprzednią rybę spotkało to samo, lecz nie miała tyle szczęścia?
Pozdrawiam.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Sprawdź NO2 dla spokojności.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

NO2-0. To musiało być za mało tlenu w wodzie. A jak z tymi drobniczkami? Może być 1+3 Endlery i 1+3 drobniczki?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

bbxdd może być.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ