Aquael Turbo Filtr 500 łączenie wkładów

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mamchoromcurke
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2018 15:25

Aquael Turbo Filtr 500 łączenie wkładów

Post autor: Mamchoromcurke »

Witam wszystkich, mam do Was doświadczonych akwarystów pytanie: planuję zakup filtra Aquael Turbo Filtr 500. Czy we wkładzie kubełkowym mogę od dołu dać ceramikę (zależy mi na rozwoju pożytecznych bakterii) a górę wypełnić torfem (obniżenie twardości i pH wody)? Czy to ma wogóle sens? 😄 czy może nie powinno się mieszać wkładów (albo ceramika albo torf)? Z góry thx
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj, mieszać można i wielu miesza, kubełki maja przecież po kilka koszyków, aby ułatwić to mieszanie i dawać różne media filtracyjne.
Ten filtr jednak nie ma zbyt wielkiej pojemności i sens tego zabiegu zależy od wielkości Twojego akwarium. Co chcesz osiągnąć dając torf? Zakwasić wodę zapewne, jeśli jednak wodę masz twardą to wiele to nie pomoże...dla małego akwarium [powiedzmy max koło60l] może jeszcze miałoby to sens [zależy od wody, jej twardości], ale przy akwarium około 100l to tylko samą ceramikę bym stosował, bo szkoda miejsca na co inne :wink:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć,
osobiście nie widzę sensu w umieszczaniu torfu w filtrze, lepiej niech tam będzie ceramika/keramzyt.
Wodę przygotuj w osobnym zbiorniku do podmian - trochę o tym pisaliśmy na forum - dział WODA.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ