impossible??

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bgpiper
Posty: 86
Rejestracja: 12 gru 2005 21:36
Lokalizacja: Skierniewice

impossible??

Post autor: Bgpiper »

kupilem dzisiaj Alternanthree hmmm..

i ja zasadzilem ..hmmmmm..

Roslina jest czerwona i podobnierz wymagajaca, a mam....

0,45 w /l oswietlenia hmmm......

i bimbrownie co podobniez nic nie daje hmm....

do tego kiepski dyfuzor hm....

nie wiem jakie sa paramety wody hm...
MOZLIWE ZE PO 1,5 GODZ CALY CZAS BABELKUJE MI Z 1 LISCIA????
JUZ KILKA GODZ.???? :)
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Szczerze mówiac nie widze w tym nic impossible :D
Jeśli masz stabilnosć biologiczną w akwat o czemu nie :)
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Jak dla mnie większośc tych impossible jest jak najbardziej możliwe, więc nie masz sie czym martwic i podobnie to co napisał porki38, jesli w akwa stabilnosc a mniemam z obserwacji, ze tak..wiec bedzie dobrze :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Bgpiper
Posty: 86
Rejestracja: 12 gru 2005 21:36
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Bgpiper »

ok dzieki , ale ....
ja je wlozylem do ziemi przed ok 5-6 h ... przeciez ona sie nie zaadoptowaly nawet - (one nawet nie wiedza co jest grane narazie):)

pozatym pobmelkuja kazda z 1 liscia tylko od spody ....

ale nie bede sie upieral , :) pozdrawiam :)
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Jak nie wiedza, jasne ze wiedza, przeciez jak jest swiatlo i chlorofil (a jest on w roslinach) to po prostu reakcja zachodzi jakbys sobie zrobil w laboratorium, wiec musza babelkowac :) skoro warunki sa odpowiednie i nie ma silnych :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej!!

To ja przedstawie trochę inny pogląd na tą sprawę. Często bywa tak że podczas sadzenia roślinki można ją lekko uszkodzić tzn przerwać blaszkę liścia i wtedy mamy taką samą sytuację tzn wydaje nam się że roślina bąbelkuje a ona poprostu jest przerwana. Nie mówie że tak jest w tym przypadku ale.. dobrze popatrz czy tak nie jest.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

brzucho pisze: To ja przedstawie trochę inny pogląd na tą sprawę. Często bywa tak że podczas sadzenia roślinki można ją lekko uszkodzić tzn przerwać blaszkę liścia i wtedy mamy taką samą sytuację tzn wydaje nam się że roślina bąbelkuje a ona poprostu jest przerwana. Nie mówie że tak jest w tym przypadku ale.. dobrze popatrz czy tak nie jest.
No i co z tego że przerwana :?: nie rozumiem :roll: Przecież skąś sie musi brać ten tlen... Jak roslina przeprowadza fotosynteze to produktem ubocznym jest tlen i on jest przez nią wydalany gdyż nie jest jej potrzebny i tyle....
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Właśnie widzę że nie rozumiesz porki38. Piszę o tym że jeżeli blaszka liścia została przerwana to bąbelki nie są produkowane przez roślinkę i nie jest to oznaka że roślinka ma świetne warunki w akwarium tylko, że nie ma obiegu w jej obwodzie i bąbelki są mimowolnie wypuszczane.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ja tez nie widze w tym nic tajemniczego :D Ale z tym cieszeniem to bym sie wstryzmał kilka dni . Często jest tak , że nowa roślinka po wsadzeniu ma sie dobrze ale prawda na temat wrunków i oswietlenia wyjdzie za kilka dni :D Może sie okazac / oby nie / że za klika dni roslnka albo zacznie marniec albo poprostu stanie w miejscu i nie bedzie chciała dobrze rosnąć . Tego światła może byc mało jak na czerona rośłinke .Aczkowliek nie koniecznie :D
ODPOWIEDZ