Dziury w roslinach

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
irek1644
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2018 19:39

Dziury w roslinach

Post autor: irek1644 »

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z rośliną (hygrophila corymbosa). (cała reszta jest ok) Pojawiają się jakieś dziwne dziury zarowno na nowych lisciach jak i starych. Nie wiem już co z tym robic. Niestety nie posiadam parametrów wody.

Link do zdjecia: https://m.fotosik.pl/zdjecie/7e6e1b9415c340c9
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Miałem u mnie dokładnie taki sam problem z tą rośliną jak Ty- z liści po czasie robiło się sito. Wspólnie na forum doszliśmy do tego, że jest głodna i czegoś jej brakuje...i na tym się skończyło w sumie. Chciałem dać jej nawozu, więc jako że to zielsko korzeniowe poleciały kulki gliniano-torfowe pod korzenie [początkowo chyba filtus, później jbl], niby coś tam się polepszyło, ale do stanu jak wcześniej brakowało....zacząłem się bawić z nawożeniem w toń, ale tak szybko jak zacząłem to przestałem- destabilizowałem zbiornik, a aż tak na ratowaniu odrobiny zielicha mi nie zależało - ile kosztuje nadwódka, a ile nawozy, testy i walka z glonami jak coś skopię...odpuściłem, tym bardziej że kiedy nadwódka marniała to w tym czasie inne zielsko zaczęło przeżywać renesans. Nadwódka do siebie nie doszła, coś tam odbijało, ale i też marniało, nie było tak jak kiedyś w końcu z czasem całkowicie usunąłem.
irek1644
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2018 19:39

Post autor: irek1644 »

Dzieki. Także cos innego sobie posadze w to miejsce bo niestety juz brak mi pomysłów. Nawozilem, zmieniłem swiatlo i nic nie pomoglo. Także juz chyba odpuszcze walkę z nimi.
ODPOWIEDZ