Pół żartem, pół serio - czyścik do szyb

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Pół żartem, pół serio - czyścik do szyb

Post autor: ewiq »

Mimo, iż bardzo chciałam kupić czyścik z prawdziwego zdarzenia - okazało się, że w moim sklepie ich brakło. Atak glonów zmusił mnie do szybkiego zorganizowania czegoś, żeby pozbyć się nadmiaru zielonych cudów.
Oto nowoczesny czyścik, czyli gąbka do naczyń (oczywiście czyściutka i nowiutka) przyklejona kropelką do bambusowego kija 8) :lol:
Tuż obok nowoczesny wężyk do podmiany wody - również homemade :lol: Musiał zostać usztywniony czymś, żeby precyzyjnie zebrać z dna śmieci (to takie połączenie z odmulaczem) - zarówno czyścik, jak i odmulacz będą u mnie we wtorek-środę.

Obrazek

Miłego wieczorku!
Ewelina
Pozdrawiam,
Ewelina
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Mi najlepiej skrobie się szyby akwarium samochodowym plastikowym skrobakiem do szronu...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ewelino, bardzo pomysłowy czyścik - gratuję pomysłu, uważaj tylko, żeby gąbką nie zebrać piasku, bo porysujesz szyby.

O czyścikach pisaliśmy już bardzo dużo i prezentowaliśmy sporo pomysłów, ale ten jest nowy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Potrzeba matka wynalazkow... Na drugim krancu spektrum rozwiazan cos takiego.... https://www.youtube.com/watch?v=zmhJdjxCArY
Kosztuje kupe kasy (nie pamietam ale cos okolo $200 chyba jak kiedys sprawdzalem) i do tego nie potrafi pokonywac naroznikow. Ale jak ktos by bardzo chcial, to kto bogatemu zabroni :)
Fajnie ze jest zdalny podglad na zywo swojego akwarium. To na duzy plus tego rozwiazania.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ja uzywam starej karty kredytowej, zdziera swinstwo z szyby po mistrzowsku + mozna wjechac pod zwir przy szybie z uwaga zeby nie porysowac.

Podmianka odbywa sie przez 3nik w wezu ssacym na filtrze, wiadro zaciaga wode przez filtr i wypluwa wylotem + grzalka przeplywowa wode podgrzewa bo to niemal czysta RO leci wiec zimna jak pieron. Mozna przy tym dolewac nawozow i uzupelniac mikro/makro mieszajac to elegancko no i ryby nawet nie maja pojecia ze im wode podmieniam hehe.

Tanio i efektywnie :)
ODPOWIEDZ