[60l] obsada akwarium 60 litrów

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wiaderko 10l to za mało.

Sprawdź parametry wody i podmieniaj dwa wiaderka na tydzień, a na razie co parę dni.
Woda powinna mieć parametry odpowiednie dla gatunków ryb, jakie trzymasz, pod kątem temperatury, odczynu i twardości.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

fotka

Post autor: hetin »

Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Otoski to bardzo delikatne ryby, należy je wpuszczać do naprawdę dojrzałego zbiornika i to po konkretnej aklimatyzacji tzn. jak przywieziesz te rybki do domu to nie wpuszczasz ich od razu do akwarium. Najpierw dajesz worek z rybami do akwarium na jakieś 30 minut, aby się temperatura wody wyrównała, następnie wypuść je do jakiegoś mniejszego pojemnika z wodą ze sklepu, a dopiero później dodawaj po trochu, ale naprawdę po trochu wody z akwarium do tego pojemnika. Nie rób tego w ciągu np. pół godziny, tylko np. 2-3 godzin(możesz dłużej). tzn. do pojemnika co 20-30 minut dolewaj po 50 ml. wody. Jak dolejesz mniej więcej tyle samo wody co było, lub możesz więcej to wyławiasz je i wpuszczasz do akwarium.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Trex dobrze prawi, ja zawsze i ze wszystkimi rybami tak robię.
Dodam do powyższego, że zamiast dolewać wody to ja używam wężyka od kroplówki (do kupienia za 1.5zł w aptece) na wężyku ustawiam sobie aby woda kapała. Pojemnik z rybami ustawiam poniżej akwarium i wężyk daję do akwarium, woda sobie kapie i po jakiś 5h odławiam ryby.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jakie są parametry wody na dzień dzisiejszy?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
hetin
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2018 17:52
Lokalizacja: Poznań

:)

Post autor: hetin »

Witam dzisiaj sprawdzałem wode na NO2 i wyszło ze jest 0 ..... mam nadzieje że już żadna rybka nie zdechnie ....
ODPOWIEDZ