Start

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Certik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2018 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Start

Post autor: Certik »

Witam przygotowuję się do założenia akwarium. Dużo czytam, więc zanim dojdzie do założenia jeszcze sporo wiedzy nabędę.

Zestaw który będę miał wygląda następująco:

- akwarium 25L (wymiary 40x25x25), oświetlenie [W] LED 6 , pokrywa wycięta pod zewnętrzny filtr
- filtr wewnętrzny AQUAEL ASAP 300,
- filtr zewnętrzny AQUAEL VERSAMAX 1 (2 koszyczki),
- grzałka [W] 25,
- siatka, pompka ręczna,
- ok 12 pasków do testów wody (TETRA 6 in 1)

W akwarium zamierzam trzymać jednego bojownika, kilka krewetek, korzeń + rośliny odpowiednie do tak małego zbiornika


Czy mogę w tak małym zbiorniku zamontować jednocześnie filtr wewnętrzny i zewnętrzny? Im więcej filtracji wody tym lepiej ale czy w 25 l będzie ok?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W tak małym akwarium nie ma potrzeby stosowania dwóch systemów filtracji.

Od razu zapytam: czy naprawdę nie masz możliwości postawienia większego zbiornika, choćby 45l?

Niestety 25l jest po prostu za małe, moim zdaniem, nawet dla bojownika...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Certik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2018 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Certik »

Niestety nie mam takiej możliwości.

W 25 lepszy będzie kaskadowy czy wewnętrzny? Myślę, że kaskada bo nie zajmie miejsca w akwarium
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

25 litrów .... kilka krewetek, kilka ślimaków i to wszystko. @Bara ma rację, ta szklaneczka jest za mała na jakąkolwiek rybę.
Akwarystyka to fajne hobby :)
Certik
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2018 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Certik »

Nie sposób się z wami nie zgodzić aczkolwiek jeśli nie mam możliwości to lepiej jak taki bojownik meczy się w kubku plastikowym? Postaram się zapewnić mu jak najlepsze warunki dlatego też zarejestrowałem się tutaj. Czy można tutaj zadawać jakieś kolejne pytania czy każdy post będzie o tym że 25 l to za mało na bojownika?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Wiadomo im większe akwarium tym lepsze. Co do filtra, to daj ten zewnętrzny. Nie zajmuje miejsca w akwarium i ma większe możliwości co do mediów filtracyjnych. To bardzo ważne. No i jest wydajniejszy.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
ODPOWIEDZ