Filtr zew.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Avelo
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2018 18:08
Lokalizacja: Chrzanów

Filtr zew.

Post autor: Avelo »

Witam, zakupiłem ostatnio nowe akwarium 180l i szukam dobrego filtra zew szukałem na necie, ale wiadomo każdy sprzedawca pisze i zachwala swój towar wiec mam prośbę czy ktoś może polecić sprawdzony przez siebie lub znajomego filtr?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Zależy jaki masz budżet.

Eksploatuję kilka HW302 i uważam na podstawie swoich doświadczeń że w 180 l zbiorniku sprawdzi się . Porównując z kilkoma modelami (nawet droższymi) nie bez powodu swego czasu zdecydowałem się właśnie na ten model kolejny raz .
Avelo
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2018 18:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Avelo »

Myślę tak do 400 zł wydać
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Możesz rozważyć ultramax .
Jego dość unikalną cechą jest wbudowany w pokrywę prefiltr który fajnie się czyści bez rozbierania filtra . Kupiłem największy model i bardzo pozytywnie go odbieram z wyjątkiem tego co do niego dodano - cały osprzęt (zasysy wylewki itp.) to wyjątkowy syf który do pięt nie dorasta niby niskobudżetowemu HW-302 w dodatku dla mniejszych zbiorników przeznaczony.

Montowałem i od czasu do czasu "zerkam" na filtry IKOLA i fajnie się spisują
Zresztą mając 400zł i akwarium 180l masz spore pole do manewru
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Nie chce sie rozplywac poraz kolejny nad zewnetrznym Fluvalem czy JBL'em ale mam je juz kilka lat i bywa jak ze starym Mercedesem, lepszy niz nie jeden nowy chinczyk.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

No właśnie ten mój JBL (oraz kilku moich znajomych) to słaby wybór . Mój robi wypad na dniach i to jeden z ostatnich filtrów jakie bym ponownie kupił . Bardziej EHEIM zasługuje na miano mercedesa wśród filtrów z tym że tak jak mercedes w rzeczywistości przestaje być synonimem niezawodności tak (chyba) jest z EHEIM-em .

Moja przygoda z fluwalem była krótka - zwróciłem go do sklepu .


Chyba z filtrami jest jak z samochodami - każdy znajdzie swojego wielbiciela i wroga :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

W tym budżecie mieści się Fluval 306, ja użytkuje 206 jakieś 5 miesięcy i jestem bardzo z tego filtra zadowolony. Woda kryształ, ale ma małą wadę, a mianowicie oryginalne węże są dosyć nietypowe i nie da się zamontować np. reaktora narurowego itp. Można na upartego pokombinować w razie czego z nieoryginalnymi wężami. Jeżeli nie chcemy nic udziwniać i kombinować to żadna wada.
lipiny24
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2018 11:52
Lokalizacja: Glasgow

Post autor: lipiny24 »

Witam serdecznie
moze jakis uzywany EHEIM ? ( lepiej miec uzywany trzy letni Mercede niz nowa Skode) Pozdrawiam

Przepraszam za pisownie I znaki.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ja te węże ala ''odpływy z pralki'' zamieniłem na 16/22 węże gumowe i mam reaktor CO2 + grzałke przepływową i kula ponad 2lat.
ODPOWIEDZ