[112L] Lukas

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

lukas44441
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019 18:19

[112L] Lukas

Post autor: lukas44441 »

Witam. Chciałbym poznać wasze opinie o moim nowym zbiorniczku 112l. Nie wiem na ile można ocenić to na zdjęciu, ale chciałbym żebyście mi powiedzieli czy oświetlenie jest wystarczające. Posiadam 2 oryginalne świetlówki po 18W jedna i do tego wkręciłem do pokrywy 2 świetlówki LED 8520 50cm. Dodam że rośliny nie są zbyt wymagające. Zdjęcie w linku.
https://zapodaj.net/1c4eacfb59f35.jpg.html

Zmień tytuł na zgodny z regulaminem i przede wszystkim przeczytaj regulamin działu "galeria" .wojtass9
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019 22:25 przez lukas44441, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

O ilości światła i mocy oświetlenia można u nas na forum na prawdę znaleźć nie jedno. Zdjęcie w żadnym razie nie może oddać tego jak realnie akwarium jest oświetlone- bez kombinowania, samym telefonem mogę zrobić zdjęcie akwarium tak samo oświetlonego a wyglądające zupełnie inaczej na jednej i drugiej focie jeśli chodzi o moc światła...na zdjęciu wygląda, że światła jest dość, ale to nic nie mówi tak na prawdę.

Korzonek niezły- transparentny :D
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Zajefajny ten korzeń.

Sądze że z lewej strony popełniony jest bład w aranżacji . Rośliny trawnikowe zwykle potrzebują najwięcej światła z całej aranżaci wieć posadzenie go w cieniu rozłożystej rośliny nie jest najlepszym pomysłem .

Plaza fajna jak każda plaża na początku :) tylko tem murek jakis taki sztuczny sie wydaje (załóżmy ze tylko mi)
lukas44441
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019 18:19

Post autor: lukas44441 »

Trawniczek to Eleocharis Parvula wyczytałem że nie potrzebuje dużo światła by rosnąć, ale zobaczymy. Jak nie pójdzie w górę to dołożę jeszcze coś po lewej stronie. Codziennie leje nawozy w płynie i podłoże też jest na bazie ziemi ogrodowej. Co do korzonka no udało mi się trafić fajny okaz no i cena też była fajna hehe :) ogólnie nie robiłem nic na odpieprz wszystko było przemyślane i mam nadzieję że coś z tego będzie. Każda rada jest dla mnie cenna
ODPOWIEDZ