oświetlenie led a barwy ryb

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BE3ATA
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019 23:02

oświetlenie led a barwy ryb

Post autor: BE3ATA »

witam, bardzo proszę o pomoc mam zrobione oświetlenie z AQUA GROW, kombinacja diod białych – 6500K z Deep Red (660nm) i Royal Blue (450 nm) diody osiągają maksymalną moc pracy 0,5W –do 36W z metra - CRI w granicach 89
akwarium ma 100 cm dł i mam 3 x po 1m taśmy, niestety kolory ryb zrobiły się blade i matowe, jak mogę to zmienić?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolory ryb zrobiły się matowe z przyczyny zamontowania nowego oświetlenia, czy może jest to początek choroby?

Jak wysokie jest to akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
BE3ATA
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019 23:02

Post autor: BE3ATA »

wysokość 40 cm, a kolor zmienił się po zmianie oświetlenia czyli coś dobrałam nie tak
RafałSMD
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2019 8:39

oświetlenie led a barwy ryb

Post autor: RafałSMD »

Zmień barwę światła z zimnej na neutralną, czyli z oświetlenia 6500K zrezygnuj, a kup oświetlenie LED o temperaturze 4000-4500K
WaTu
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2018 21:31
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: WaTu »

RafałSMD
Pierwsze slysze O zastosowaniu takiej temperatury barwowej. z doświadczenia wiem że takiego światła nie lubią rośliny A glony bardzo.

BE3ATA
A jakie to rybki ? Może muszą mieć mocniejsze oświetlenie ? choć w sumie 108w LEDów to nie mało
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Panowie nie widzicie, że Autorka tematu nie jest zainteresowana dyskusją?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ