Nowe akwarium prośba o wskazówki.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Zbyt jaskrawe oświetlenie, brak roślin pływających
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Neony czerwone mogą być trzymane z bojownikiem, bo w odróżnieniu od neonów Innesa czy simulansów lubią wodę ciepłą.

Ale rośliny pływające dla bojownika i neonów powinny być.

Jakie wymiary ma to akwarium? Wydaje mi się krótkie i wysokie. Dla neonów czerwonych może być przymałe.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Schabi1
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2019 9:06

Post autor: Schabi1 »

Wymiary akwarium to 42 cm szerokość na 37 cm wysokość i 40 cm długość i pojemność 57 l t tym że z tyłu akwarium jest ścianka za którą jest filtr i grzałka.
Ja tak prawdę mówiąc jeszcze w 100% nie zdecydowałem nad obsada akwarium, wiem że będzie w nim bojownik i krewetki , a co do tego to nie wiem, może już nic a może dodam jakieś rybki.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To przy tych wymiarach już nic nie dodawaj.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Fakt, pomyślałam tylko o Innesa. Mój błąd :mrgreen:
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

bomba. Masz rację, że inne gatunki Bojowników są o wiele bardziej interesujące. Natomiast ich zdobycie nie jest wcale łatwe w Polsce. Przynajmniej ja nic nie znalazłem. Mam splendens zonobijce ;)
https://i.imgur.com/AQHjjGR.jpg
Pimpuś.

Bardzo ciekawa rybka do obserwacji, samiczki również wykazują bardzo ciekawe zachowania. Ostatnio podczas prac konserwatorskich w akwarium jedna z samic pływała mi między palcami niczym nie wzruszona. Kochają buszować w korzeniach jakie wypuszcza pistia. Wiją się w tym trochę jak węże, fajnie to wygląda.
ODPOWIEDZ