Filtr i napowietrzacz do 112l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tscrow
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2019 8:49
Lokalizacja: Gliwice

Filtr i napowietrzacz do 112l

Post autor: tscrow »

Witam, dawno temu miałem 50l ale to zamierzchłe czasy, teraz już nie chce się bawić i chciałbym sprawić sobie konkretnej wielkości akwarium, czyli 112l, problem w tym że nie chce szaleć z ilością sprzętów, ale to pytanie do Was, filtr i napowietrzacz w jednym czy osobno, jeśli tak to co proponuje się, do tego odmulacz jaki wziąć, co się sprawdza. O czym jeszcze pomyśleć żeby zakupić co jest niezbędne lub przydatne. Filtr myślałem kubełkowy i napowietrzacz Aquael oxypro 150, zależy mi żeby to było w miarę cicho. Kolejne pytanie o pokrywę, ze świetlówkami brać czy już LED? Z góry dziękuję za pomoc
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Chodzi o napowietrzanie wody czy o bąbelki?
Napowierzanie załatwi praktycznie dowolny filtr o ile jego konfiguracja (wydajność , skierowanie wylotu itp.) zapewni odpowiedni ruch wody (czyt. ruch tafli) . Przy okazji będzie cicho .
Najlepszy odmulacz to kawałek węża polietylenowego . W wersji lux wyposażony może zostać w obciętą butelke np. po coca coli :)


Świetlówki odchodzą już (jak mi się zdaje ) do lamusa . Cokolwiek wybierzesz zapewne będzie trzeba coś dołożyć bo fabryczne oświetlenie to absolutne minimum ( w optymistycznej wersji) .
tscrow
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2019 8:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: tscrow »

Chodzi mi tylko o napowietrzenie, nie potrzebuje bąbelków, ale czy zwykły filtr kubełkowy zapewni wystarczająca ilość tlenu dla 112l, jaki filtr najlepiej kupić? Chodzi o firmę, typ, bo za dużo tego a nie wiem co jest rzeczywiście dobre.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Tak, zwykły filtr kubełkowy zapewni odpowiednią ilość tlenu, jeżeli odpowiednio ustawisz wylot z filtra, tak aby poruszał taflą wody.
Na rynku jest dużo dobrych filtrów, zazwyczaj chodzi o fundusze jakimi się dysponuje. Jeżeli napiszesz do jakiej kwoty szukasz, to powinno być łatwiej coś doradzić.
tscrow
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2019 8:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: tscrow »

Liczę wydać około 150zl że chyba macie jakieś propozycje dużo lepszego filtra niewiele droższego.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

w tej kwocie proponuję HW302
Sam mam ich kilka i chociaż nie stanowią awangardy to są niezawodne a ich parametry więcej niż przyzwoite
generator85
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2019 0:20

Post autor: generator85 »

Witam. czyli jak nam 112 l i 1 filtr zewnetrzny kubelkowy ( 800l/h ) zanurzony calkowicie w wodzie drugi kaskadowy fluval (400l /h ) i kaskada jest ok 0.5cm nad tafla wody ( udalo sie tak zniwelowac kiedys bialy nalot z tafli) to to starczy? mam dosyc duza obsade . ok 90 rybek malych.
"...Patrz ale nie dotykaj, dotykaj ale nie smakuj , smakuj ale nie połykaj. "
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Trex pisze:Tak, zwykły filtr kubełkowy zapewni odpowiednią ilość tlenu, jeżeli odpowiednio ustawisz wylot z filtra, tak aby poruszał taflą wody.
Trex,najprościej zamontować deszczownice przy wylocie z kubła :).
(tzn, wężyk ciągnie się do szybki akwarium,a stamtąd czymś sie go przytrzymuje i jest deszczownica na ten wężyk naciągnięta :P)
ODPOWIEDZ