[125] ryby południowoamerykańskie - dzienniczek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

[125] ryby południowoamerykańskie - dzienniczek

Post autor: gienq »

Akwarium: 125l Aquael Glossy 80 <czarne>
Filtr: JBL e902: 1.5 koszyka bioceramiki Micromec, reszta gąbka plus płat waty JBL Symec
Oświetlenie: 3x16W leddy tube retrofit "sunny" Aquael, świecenie 12h
Podłoże: żwir wymieszany z piaskiem, żwirek 1.2-2mm, piasek 0.5mm, w podłożu Tetra Initial Sticks plus kulki gliniano-torfowe w pobliżu największych ukorzeniających się roślin (żabienica, zwartka).
Dekorację stanowi także korzeń mangrowca oraz dwa kokosy.

Wśród obsady roślinnej znajdują się między innymi: dwa rodzaje zwartek, limnofila bezszypułkowa, żabienica amazońska, ludwigia, staurogyne repens, gałęzatka obrastająca bambus.

Zalane 1 marca. Po 3 dniach od zalania rośliny wyciągnęły z wody potrzebne związki i zaczynały słabnąć, żółknąć, żabienica amazońska dosłownie robiła się przezroczysta. W sklepie akwarystycznym zaproponowano mi nawóz Planta Gainer Pro Ferro+. Poprosiłem też o testy na żelazo i fosfor, dokupiłem staurogyne na pierwszy plan i zwartkę Nevilla.

Zrobiłem testy, zacząłem lać po połowie dawki na ten litraż, efekty na drugim zdjęciu.


Przed wyrównaniem parametrów i zasadzeniem dodatkowych roślin (+lekki osad na szybie):
https://i.imgur.com/j0KZjSe.jpg

Po wyrównaniu:
https://i.imgur.com/UENfNC9.jpg

Parametry wody:
- pH 7
- 13 st. GH
- 6 stopni KH
- 26 stopni Celsjusza

Ryb na razie nie mam. Pod koniec przyszłego tygodnia coś kupię.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2019 15:36 przez gienq, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Dosyć interesujące jednak centralne położenie tego dość fajnego korzenia jest &#8230; . Przesunałbym go :).


Przy okazji, "Ameryka południowa " to raczej rybek sie będzie tyczyło?
limnophila a także zwartki to raczej Azja
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

Przesunąć korzeń? Lewo-prawo? No nie wiem nie wiem, ładnie kontrastuje się z żabienicą za nim. Jest w nim taki tunel, więc będzie naprawdę fajnym miejscem na wypoczynek.
Tak, rybki południowoamerykańskie. Limnofilę kupiłem, bo szybko rośnie i walczy z glonami więc będę miał zasłoniętą technikę i glony w ryzach (bo trochę ich jest, ale nie ma dramatu). Zwartki mam, bo po prostu ciekawie wyglądają. :P :P
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

gienq w prawo, tak żeby najwyższa część korzenia była na 2/3 długości akwarium. Zobaczysz różnicę.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ