kostka lipowa CO2

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
aleextra
Posty: 83
Rejestracja: 28 gru 2018 11:12
Lokalizacja: Mysłowice (Śląsk)

kostka lipowa CO2

Post autor: aleextra »

Witam,

wsadziłem w końcu CO2 do akwarium, bąbelki idą przez kostkę lipową marki JBL, namaczałem 1.5h (wg rysunku 1h), więc ciut dłużej - ale nie powinno to mieć aż takiego znaczenia, że dłużej - bo docelowo i tak ma być nonstop w wodzie. Lecą duże bąble zamiast takich drobniutkich. Coś źle zrobiłem? Zmiana ciśnienia nic nie daje, niższe ciśnienie daje efekt jak na filmie, za duże - jeszcze więcej takich wielkich kropli leci

https://youtu.be/wpSj8zQNu2c

Kostka jest do niczego, czy źle namaczałem?
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Tak nie powinno lecieć na pewno. Na tym filmie kręcisz zaworkiem że takie są przerwy czy tak samo się robi?
aleextra
Posty: 83
Rejestracja: 28 gru 2018 11:12
Lokalizacja: Mysłowice (Śląsk)

Post autor: aleextra »

samo się tak robi, to już przy bardzo małym ciśnieniu, przy większym po prostu nonstop puszcza takie duże bąble.

Może jednak spiek ceramiczny będzie lepszy, a sporo opini było, że puszcza on także nie zawsze fajne małe bąbelki...
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Ja z ceramicznym nigdy nie miałam problemu ani u siebie, ani u znajomych. Znam kilku takich co są skąpi i dość dobre dyfuzory robią sami ze strzykawki i filtrów do papierosów, ale trzeba lubieć się w to bawić.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Zainwestuj w Atomizer Bazooka CO2 i nie będziesz miał takich problemów.
aleextra
Posty: 83
Rejestracja: 28 gru 2018 11:12
Lokalizacja: Mysłowice (Śląsk)

Post autor: aleextra »

Bazooka CO2 - pierwszy wynik googla:
https://www.youtube.com/watch?v=CZiE5MLAHaE

chyba trochę na wyrost... ;)

Ale znalazłem, całkiem dobrze działa, za 45zł znalazłem póki co. Pewnie zainwestuję. Dzięki! Muszę stwierdzić, że te bąble to zrobiły robotę, indykator CO2 z ciemno niebieskiego (mało CO2) na jasno-zielonego się zmienił, więc dało to radę... Pewnie nieekonomicznie trochę, ale chyba odłożę na połowę kwietnia. Muszę zorganizować przestrzeń dla spontanicznego nabytku i mam wrażenie, że się męczy.. Zaraz napiszę temat w roślinach.

Jeśli masz link do polskiego sklepu z atomizerem, daj znać, to nie będę się wgłębiać tylko od razu kupię. Jeśli nie można dawać linków, to prześlij na PW - bardzo proszę
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Bardziej chodziło mi o to :D
https://youtu.be/C2vtxBchqbc 👍

W sumie nie szukałem tego w kraju, bo przywiozłem to z UK.

P.s. To co znalazłeś za 45 zł, to ten na OLX?? Jeżeli tak, to jest to podróba z Chin.
aleextra
Posty: 83
Rejestracja: 28 gru 2018 11:12
Lokalizacja: Mysłowice (Śląsk)

Post autor: aleextra »

tak, właśnie na olx. Zainwestowałem 40zł w dyfuzor ceramiczny, ale CO2 nie mam.. Dopiero we wtorek sprawdzę czy działa.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

aleextra pisze:tak, właśnie na olx. Zainwestowałem 40zł w dyfuzor ceramiczny, ale CO2 nie mam.. Dopiero we wtorek sprawdzę czy działa.
Trochę nie rozumiem, nie masz CO2 ? a co puszczałeś na tym filmiku co dałeś??
ODPOWIEDZ