Potrzebna roślina dla Szydlik Iglasty (Farlowella acus)

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
aleextra
Posty: 83
Rejestracja: 28 gru 2018 11:12
Lokalizacja: Mysłowice (Śląsk)

Potrzebna roślina dla Szydlik Iglasty (Farlowella acus)

Post autor: aleextra »

Witam,

spontanicznie dokonałem zakupu i niestbety wygląda, że błędnie. Kupiłem szydlika iglastego. Mam w akwarium właściwie same trawy + reinickii mini. Potrzebuję prostą roślinkę aby rybka miała się gdzieś przyczepić. Przestrzeni będzie miała na około 20cm, więc nie może być baaardzo rozłożysta.

Ma ktoś jakieś pomysły? Siedzi biedak na szybie którą upodobały sobie piskorki, do tego nie widziałem póki co, żeby coś jadł. Jak przejdzie w spokojniejsze rejony (czyli wg mnie wszędzie oprócz tej jednej szyby) to zaraz wraca. Podobno to bardzo spokojna i pokojowa rybka i lubi spokój. Ale są opinie, że są bardzo odważne i inne ryby absolutnie im nie przeszkadzają - sam nie wiem co sądzić o tym :) Jest jeden, ale jeśli wytrzyma (mam nadzieję) tydzień, to dokupię mu towarzystwo, bo to jednak rybki lubiące towarzystwo swojego gatunku (tak to zrozumiałem).
aleextra
Posty: 83
Rejestracja: 28 gru 2018 11:12
Lokalizacja: Mysłowice (Śląsk)

Post autor: aleextra »

Dobra, mam anubiasa. Szydlik wybrał kąt gdzie jest ta roślina, ale trzyma się białej rurki do CO2, aktualnie nieużywanej...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Już Ci pisałam, że nie zapewniasz rybom miejsca schronienia. Wstaw im kilka spreparowanych skorup kokosa, korzenie, żeby i piskorki i szydlik miały się gdzie schować. W tej chwili narażasz je na stres.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ