Krewetki amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Krewetki amano

Post autor: Julia97 »

Dzień dobry, jestem początkująca. Mam w planach założenie akwarium (kostka 30l, nie mogę pozwolić sobie na większe ze względu na studia). Chciałabym obsadzić je kilkoma Danio erythromicron i krewetkami. Problem polega na tempie rozmnażania krewetek, ponieważ nie będę miała co zrobić z taką ilością. Czytałam o krewetkach amano, które podobno ciężko rozmnożyć. Ile mogę umieścić ich w akwarium i czy bez zasolenia dorobię się młodych? Czy uważacie że taka obsada jest dobra? jeśli nie, kto najlepiej by się w takim zbiorniku czuł? Niestety w sklepie zoologicznym powiedziano mi, że mogę dobrać tak jak mi się podoba i to tyle ;/

P.S. Akwarium nie kupię, dopóki nie ustalę dokładnej obsady, bo bez sensu, żeby mali mieszkańcy się tam cisnęli. Mogę zmienić nieznacznie wymiary, ale objętości wolałabym nie zwiększać.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020 18:11 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

Dziękuję za odpowiedź :) możesz mi powiedzieć coś na temat krewetek amano? bardzo ciekawi mnie kwestia ich zdolności rozmnażania. Czy jest wgl możliwość znalezienia rybki, która będzie dobrze czuła się w takim akwarium, czy lepiej porzucić ten pomysł i szukać innych wymiarów?
Dodam tylko szybko, że w zoologicznym widziałam w takiej właśnie kostce kilka bystrzyków amandy i krewetki red cherry. Stąd mój pomysł na taki obsad, chociaż czytałam, że bystrzyki potrzebują więcej miejsca.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

mirukan tu jest mowa o innym gatunku Danio, nie pręgowane o którym pewnie myślisz. erythromicron nie ma aż takich wymagań wielkości zbiornika.
Mój znajomy posiada te rybki i powiem szczerze że ciężko będzie Ci nimi nacieszyć oko. Gatunek bardzo płochliwy i przesiadujący w zaroślach. Samce jeszcze jak są wybarwione to jakoś wyglądają, ale samice są wiecznie blade. Są rybki ciekawsze do obserwacji.
Co do amano to na pewno się nie rozmnożą, możesz być spokojna. Jaja będą nosić, ale nic z nich nie będzie.
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

Dziękuję Trex ;) ile takich amano mogę trzymać i ile danio (ile samic i samców)? a jeśli lepsze są inne, to jakie proponujesz? i co z tymi jajami później, przecież one tam będą leżeć? ciekawią mnie te krewetki i chciałabym to jakoś zgrać
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020 18:10 przez mirukan, łącznie zmieniany 2 razy.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jak masz możliwość kupić trochę większe akwarium to pomyśl nad 54l minimum. Większe raptem o 24 l, ale za to dużo większe możliwości co do obsady. Kiedyś słyszałem że 1 amano na 10 l. Co do małych rybek to dla mnie świetne są microrasbory galaxy.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Minimalne akwarium dla Danio erythromicron to 60x30cm.

W kostce 30L trzymanie ryb na stałe to jest męczenie zwierząt.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Według jednej z bardziej znanej strony z opisami ryb akwariowych:
min - pojemność 30L
min - długość 30 cm
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

Też patrzyłam na microrasbore galaxy, ale czytałam, że w 30l może się trochę męczyć, bo jest ruchliwa ;/ ile minimalnie danio erythromicron musi być w jednym akwa i ile amano? ze względu na studia wolałabym nie mieć większego akwarium, ale zawsze mogę to przedyskutować
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

A nie myślałaś żeby ładne krewetkarium zrobić w tych 30 L ? Jak koniecznie chcesz rybki to przedyskutuj te chociaż 54 L.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Trex pisze:Według jednej z bardziej znanej strony z opisami ryb akwariowych:
min - pojemność 30L
min - długość 30 cm
https://www.seriouslyfish.com/species/c ... hromicron/

Pomijam już fakt, że to ryba stadna. Pasuje trzymać minimum 10 sztuk, a najlepiej ponad 20 wtedy będzie mniej zestresowana. Wątpię, że w akwarium o wymiarach nieco 30x30cm da radę zapewnić takie warunki.

Naprawdę można się pokusić o fajne krewetkarium roślinne, wrzucić tam z jedną Ampularię (bardzo ciekawy ślimaczek), kilka ślimaków rogatych (nie rozmnażają się w wodzie słodkiej, a są bardzo ładne), będzie co obserwować. Nie muszą być Amano inne krewetki z gatunku Caridina nie mnożą się tak jak Neocaridina.
Skorupiaki i mięczaki nie potrzebują tak ruchu jak ryby...
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

https://sklep.aquaelzoo.pl/zestawy-dla- ... 91692.html

co myślicie o tego rodzaju zestawach? co byście w nich wymienili na lepsze?

czyli wszystkie caridina nie rozmnażają się w akwarium słodkowodnym i mogę bezpiecznie wybierać?
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020 18:09 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Julia97
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2019 9:57
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: Julia97 »

mirukan, masz na myśli, że im większe akwa tym łatwiej zadbać o parametry wody, tak? ;)

postanowione, kupuję 54l! czy w takim razie mogę zamiast erythromicron kupić rasbore galaxy? ile ich wtedy? ile krewetek i ewentualnie czy jakieś inne ryby do tego pasują?
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2019 14:38 przez Julia97, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ