Powrót do akwarystki- pomoc w doborze obsady i warunków

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

prawie okrągła rocznica od ostatniego posta- trzeba było tydzień poczekać :lol:


co do zestawu to jest bardzo "dupowaty", a o swoich założeniach z nim związanych możesz zapomnieć tak szczerze...słaby filterek tak na prawdę, brak miejsca na media- tam będzie wątła gąbeczka i to ma dać super klarowną wodę?wątpię o braku światła nie wspominając- przeliczyli się z nazwą lampki, to jest "only night", "day" tam nie wchodzi w grę, chyba że dla "czarnych wód" bez roślin...to tylko moja opinia jakby co
Sabella
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2019 19:07

Post autor: Sabella »

Hahaha, tak wyszło, nie było warunków, teraz wreszcie uda się wygospodarować miejsce nawet na większy zbiorniczek :)

Kurczę, to szukam dalej, a budżet nieduży, Przy około 100 l akwarium to ile powinien filtr przepuszczać na godzinę? Myślałam, że 500 l to już będzie wystarczająco:

Czy coś z tych propozycji ma sens:
1) SUNSUN / GRECH CBG-800S - FILTR KASKADOWY: https://allegro.pl/oferta/ultra-cichy-f ... 8951667498
2) https://www.plantagarden.pl/filtry-kask ... fzn-2.html
3)https://www.plantagarden.pl/filtry-wewn ... 33357.html

Będę wdzięczna za wskazówki
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

500l/h przy 100l akwarium to dobry wynik, ale nie o to chodzi- ten filterek wewnętrzny hulałby jak wariat i przerzucał całą wodę po 5 razy w ciągu godziny, tylko po co jak media niewydolne- filtr po prostu przerzucałby wodę przez siebie słabo ją oczyszczając...
Każdy zaproponowany przez Ciebie jest już lepszy- chodzi o pojemność na media filtracyjne- niech tej gąbki będzie po prostu więcej- wyłapie wtedy dużo więcej syfków z wody, a jak dodatkowo oddzielnie znajdzie się miejsce na samą biologię to jeszcze lepiej...

...jeśli fundusze niezbyt duże to oświetlenie może być Twoją zagwozdką- na trawniczki potrzeba "trochę" (zazwyczaj co najmniej jeszcze raz tyle) więcej światła aniżeli zestawy oferują, a oświetlenie to chyba najdroższa sprawa na start w akwa
adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Post autor: adex1005 »

Polecam ten 3 sam mam i dobrze filtruje aquael 500 turbo przy 60l ale przy 100l to pewnie już aqauel 1000 turbo, kaskadowy filtr to pewnie tylko do akwarium bez pokrywy chyba że przeróbka.
Sabella
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2019 19:07

Post autor: Sabella »

Dzięki wszystkim :)

Poczytałam i generalnie stworzył się taki zestaw:

1) Pokrywa- Aquael 2x 16 W Sunny + plant- z myślą, że jak będzie potrzeba to się dokupi jeszcze oświetlenie.
2) Filtr- Filtr Kaskadowy Aquael Versamax FZN 3
3) Grzałka- podejrzewam, że 100W powinno chyba wystarczyć? Czy ciut za mało? Nie wiem jeszcze jakie ryby.

Akcesoria
1) JBL TEST 7in1 50szt x6 Testów Paskowych pH GH KH NO2 NO3 CL2 CO2
2) Czarny drobny żwirek + piasek kwarcowy na plażę; jako dekoracja korzeń plus kamole (wygotowane)
3) TROPICAL CARBO 100ml Nawóz Węglowy CO2 w Płynie
4) TROPICAL ESKLARIN AloeVera 250ml - Uzdatniacz Wody Do 1250L
5) TETRA PLANT PLANTAMIN 500ML - NAWÓZ DLA ROŚLIN

Do tego termometr, karmidełko, czyścik, odmulacz z wężem, kulki pod korzenie dla roślinek.

Czy o czymś jeszcze powinnam pamiętać ?
Sabella
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2019 19:07

Post autor: Sabella »

Udało się!!! :D

Same przeszkody po drodze, ale akwarium (w końcu stanęło na 126 litrów) już jest :D Szafka wzmocniona, prawie wszystko przyjechało, czekam jeszcze na substrat i drobnicę, roślinki juz zamówiłam (nie zdecydowałam się jednak na in vitro) - > także jak tylko reszta przyjedzie, zaczynamy zabawę :D

Chyba już zasłużyłam na osobny wątek ;)
ODPOWIEDZ