Zrobione testy testy prośba o komentarz i poradę.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gunner28
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2019 15:41
Lokalizacja: Opolskie

Zrobione testy testy prośba o komentarz i poradę.

Post autor: Gunner28 »

Witam, dziś zrobiłem testy od pierwszego zalania tj. 23.05.2019
pH-8
GH-16
KH-11
NO2 - 0,3mg/L
NO3 - 10mg/L
Trzeba zbić pH to pewne. Czym ? chemia? garbniki typu liście dębu,szyszki olchy ? KH za wysokie ale zbiję podmianą z RO. Jeśli dobrze odczytałem testy NO2 I NO3 akwarium jeszcze dojrzewa i jest w fazie kiedy znikają azotyny i zaczną przyrastać azotany. Jakieś porady dodatkowe ?
Powrót po dłuuugim okresie. Pozdrawiam ;)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Kiedy zbijesz KH to według mnie najprościej obniżyć pH kwasem- naturalne metody jak szyszki, torf itd. są jakby to powiedzieć "niemiearodajne"- raz wyjdzie tak,a innym razem inaczej....najlepiej wymieszać kranowitę z RO (tu około 7pH)- wtedy rzeczywiście zobaczysz ile trzeba obniżyć- możesz spróbować na start z tymi szyszkami, jak efekt będzie zadowalający to spoko, a jak nie to jak wspomniany wyżej kwas- kupiłem sobie raz na stacji paliw elektrolit do akumulatorów (dosyć stężony siarkowy)- wymieszałem litr z 4l demineralki i mam słabego kwasu na lata- metodą prób i błędów dobrana ilość kwasu+RO+kranówka i parametry nie są niespodzianką.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Gunner28 pisze:Jeśli dobrze odczytałem testy NO2 I NO3 akwarium jeszcze dojrzewa i jest w fazie kiedy znikają azotyny i zaczną przyrastać azotany.
Jeśli masz dużo roślin, które dobrze wystartowały, to NO3 niekoniecznie jest miarodajne, ale NO2 to jakiś wskaźnik.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Gunner28 pisze:Jakieś porady dodatkowe ?
czekać
ODPOWIEDZ