[300L] Nowa Gwinea

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

[300L] Nowa Gwinea

Post autor: Pingwin71 »

Jako że beton w kranie, nie ma szans nic z tym ciekawego zrobić ,rośliny marnieją, właśnie przyszedł system RO!! W związku z tym planowaną obsadę można nieco zmodyfikować , na gatunki które lubią nieco kwaśniejszą i bardziej miękka wodę. Co sądzicie o czymś takim?

Mudrook Gertrudy x10
Otosek przyujściowy x6
Tęczanka Neonowa x10
Tęczanka Wernera x10
Tęczanka Czarnobrzeżona x10 (ta już nie koniecznie)
Zbrojnik niebieski x1

ma ręce i nogi? nie za dużo?

tu link od poczatku dyskusji,
viewtopic.php?p=232985#232985
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019 13:02 przez Pingwin71, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Bardzo Ci dziękuję za prawidłowe przygotowanie tego tematu.
Szacun.

Proponuję żebyś zrezygnował z Tęczanki Czarnobrzeżonej.

Modrooki Gertrudy i tęczanki neonowe + Wernera całkowicie na początek wystarczą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

Post autor: Pingwin71 »

BARA pisze:Bardzo Ci dziękuję za prawidłowe przygotowanie tego tematu.
Szacun.

Proponuję żebyś zrezygnował z Tęczanki Czarnobrzeżonej.

Modrooki Gertrudy i tęczanki neonowe + Wernera całkowicie na początek wystarczą.
Dziękuję! rybki i tak nie wcześniej jak po wakacjach, niech się wszystko porządnie wyklaruje, ukorzeni itd. Z tej tęczanki zreygnuję, ze zbrojnika chyba też, na rzecz kilku otosków więcej. Wczoraj "wjechały na chatę" ampularie, niech zrobią trochę porządku z glonami, zobaczymy co się będzie działo.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Ja bym zaproponował

Modrook słoneczny,
Teczanka Neonowa
Glowaczyk barwny.
Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

Post autor: Pingwin71 »

Więc na razie stoi na
Mudrook Gertrudy x10
Modrook słoneczny x10
Tęczanka Neonowa x10
Tęczanka Wernera x10

Czy może po 15 sztuk by też było dobrze? przewagi samic na samcami oczywiście.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zotsaw na razie tak, jak jest. To i tak sporo ryb jak na początek. Jak potem dojdziesz do wniosku, że jeszcze czegoś Ci brakuje to dokupisz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

Post autor: Pingwin71 »

BARA pisze:Zotsaw na razie tak, jak jest. To i tak sporo ryb jak na początek. Jak potem dojdziesz do wniosku, że jeszcze czegoś Ci brakuje to dokupisz.
ok. wiem ze nie powinno się się wszystkiego wpuszczać od razu, ale nie ukrywam ze kwestie finansowe też się liczą, i mam możliwość kupić wszystkie od jednego hodowcy, i na raz byłby jeden koszt wysyłki, czy może jednak odzałować te kilkadziesiąt złotych i wpuszczać stopniowo co jakiś czas?
Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

Post autor: Pingwin71 »

W książkach podają optymalna twardość wody w skali tww - czy tww to to samo co KH czy tww to to samo co GH-KH?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

TWW to KH
TWO to GH
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Pingwin71
Posty: 85
Rejestracja: 07 cze 2018 8:26

Post autor: Pingwin71 »

Tylko niby podają tww czyli twardość węglanową, a gdzieś dalej dla ryb ważniejsza jest twardość niewęglanowa. Dlatego mi się to myli.

Świeżo założona RO, bez mineralizatora, wg. kropelkowych zooleka wychodzi : pH 7,2 GH 2 KH...4!! tak może być, czy bła pomiarowy, cz te testy zooleka "świrują" na wodzie RO?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Testy zooleka twardości 0 pokazują- kolor od razu jak po "przemianie" u mnie wskazuje, za to pH spodziewałem się nieco wyższego w RO niż test przedsyawia. Membranę możesz mieć "nie teges"...
ODPOWIEDZ