Żółta woda w akwarium na ziemi ogrodowej.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020 20:41 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

BARA pisze:No wiesz, ja na zdjęciach akwarium widzę rośliny korzeniowe...
Basiu, ja tez je widze bardzo wyraznie, wszystkie maja system korzeniowy ale nie wszystkie z niego korzystaja w takim stopniu jak przykladowo Kryptokoryna. Na upartego Moczarka tez ma korzenie, ale czy pobiera nimi pokarm? Otoz niebardzo, tak samo jak rosliny ze zdjecia, korzenie spelniaja bardziej role tkz ''kotwicy'' niz narzedzia do odzywiania, o czym wspomnialem juz wczesniej ze wystarcza im pokarm ze slupa wody.

Jak mam byc szczery, to zasypywanie takiego stanu rzeczy czymkolwiek raczej na nic sie zda jesli akwa nie bylo przygotowane jak nalezy, a ziemia juz wylazi bokami i gdzie tylko sie da. Mozecie wieszac koty ale porzadny restart, 1cm ziemi max z 2-3cm odstepami od scianek oraz przysypane porzadnie drobnym substratem 5cm minimum i start od nowa ma sens. Filtr moze latac w starej wodzie i wiadrze bez uszczerbku dla bakteri, natomiast reszta prawidlowo przeprowadzona odwdzieczy sie wlascicielowi.
velob
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2019 19:49

Post autor: velob »

mark_farina pisze: Jak mam byc szczery, to zasypywanie takiego stanu rzeczy czymkolwiek raczej na nic sie zda jesli akwa nie bylo przygotowane jak nalezy, a ziemia juz wylazi bokami i gdzie tylko sie da.
Ziemi nigdzie nie widać, tylko woda się farbuje. Jaka to różnica czy dam 2cm żwiru więcej czy mniej, skoro ziemia jest trzymana tak i tak w ryzach. Czy dodatkowa warstwa 2cm sprawi, że związki z ziemi nie będą przechodzić do wody?
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Patrzac na zdjecia akwarium, wydaje sie ze masz zbyt gruby zwir i nie tylko ja to zauwazylem. Jesli masz ochote na test, to faktycznie zasyp to porzadnie piaskiem (wczesniej przeplukanym) i w ciagu tygodnia powinna pasc jakas konkluzja, czy mamy teraz racje czy moze sie mylimy, a problem jest zupelnie gdzie indziej.

Powodzenia
velob
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2019 19:49

Post autor: velob »

Wygląda na to, że problem tkwił rzeczywiście w niewystarczającej warstwie żwiru.

1. Zasypałem akwarium piaskiem
2. Zwiększyłem moc oświetlenia z 20 na 23W + długość świecenia na 9h
3. Zrobiłem podmiankę 60%.

Efekt:

Po 4 dniach od podmianki woda nadal jest przejrzysta.
Zdjęcie: https://ibb.co/LCBcTN0

Czekam aż roślinki trochę podrosną i robię restart, tym razem spróbuję utworzyć warstwę 5cm żiwru gradacja (1-3mm).
ODPOWIEDZ