[240L] Nowe akwarium - obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Czerniol
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020 13:18

[240L] Nowe akwarium - obsada

Post autor: Czerniol »

Witam, zakładam nowe akwarium, jestem jeszcze przed pierwszym zalaniem ale już chcę być pewien obsady, ponieważ niektóre rybki ciężko dostać w moim miejscu zamieszkania i muszę się zacząć za nimi rozglądać :)

Zaczynając od sprzętu:
Akwarium 240L - 120x40x50
Podłoże - żwir bazaltowy Aquael 2mm-4mm + kulki nawozowe od JBL
Ogrzewanie - Aquael Platinum 300W
Filtracja bio - JBL e902 wkłady: Seachem Matrix, Azoo active filter 4in1, Eheim LAV
Filtracja mech - Aquael Turbo 2000
Oświetlenie - Diversa Led Expert 24W x2 (możliwe dołożenie, ale rośliny zakładam bardzo łatwe w utrzymaniu)
Dekoracje - Korzenie red wood moor + manten stone i kilka otoczaków


Co do roślin, jeszcze się zastanawiam, ale napewno kilka żabienic i coś prostego

Co do obsady - oto główne pytanie
Inspirując się forum bardzo zainteresowałem się Duchem Amazońskim - serdecznie prosiłbym o obsady oparte na tej rybce, ale bardzo też bym prosił lepiej znających się w temacie forumowiczów o podanie kilku propozycji na obsadę, z racji tego że akwarium jest przed startem mogę parametry dostosować do zaproponowanych biotopów

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Bazalt porani ci ryby! Troche male akwarium dla ducha ;)
Czerniol
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020 13:18

Post autor: Czerniol »

Słyszałem ze 250+, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie :) co do żwiru to jeśli duch wchodziłby w grę to sypne piasek, nie ma problemu, ale jeśli to naprawdę za małe akwa to sypne bazalt i wezmę rybki które raczej po dnie nie suną
Czerniol
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020 13:18

Post autor: Czerniol »

Myślałem jeszcze o następującej obsadzie
X30 neon inessa/czerwony
X8 kirys panda
x4(1+3) pielegniczka kakadu
X2 zbrojnik niebieski
X2 skalary (lub 2x 2 pary jeśli to nie będzie przesada)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

O i fajnie, tylko musisz dać na dno piasek dla kirysków i będzie dobrze. Nie dawaj dużych skalarów i małych neonków, bo ci zaczna "znikać" ;)
Czerniol
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020 13:18

Post autor: Czerniol »

I tak chyba zrobię, muszę komuś oddać ten żwir tylko. Skalary wezmę małe żeby dobrały się w pary i od małego pływały z neonami. Dziękuje bardzo za pomoc :)
ODPOWIEDZ