Czy szafeczka wytrzyma akwarium 54l?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
7homasbaN1
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2020 11:47
Lokalizacja: Toruń

Czy szafeczka wytrzyma akwarium 54l?

Post autor: 7homasbaN1 »

Witam planuje zakup akwarium 54l i jedyne miejsce na jakie moge je postawić to ta szafka. Czy utrzyma ona taki ciężar?żadne przeróbki nie wchodza w gre ewentualnie mogę położyć dodatkowy grubszy blat na wierzch. Sory za balagan w środku .

Obrazek


Obrazek
JohnaJestem
Posty: 16
Rejestracja: 01 lut 2020 10:34
Lokalizacja: Łomża, Kevelaer

Post autor: JohnaJestem »

Hej ja mam swoje 54 L na podobnej szafce 🙂 tylko dałam dodatkową deskę z gąbką i wszystko gra. Ważne, żeby stabilnie stała i nie ruszała się na boki. Jeśli tak jest to powinna wytrzymać bez problemu 🙂
54 L doświadczalne
200 L początek przygody
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Myślę, że spoko, ale to jest płyta wiórowa, czyli jak zamoknie to spęcznieje i już się tego nie odwróci, to chyba gorszy problem niż to czy wytrzyma obciążenie 70kg. Kupuj spokojne ryby żeby nie chlapały, uszczelnij pokrywę żeby skraplająca się woda nigdzie nie ściekała..
7homasbaN1
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2020 11:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: 7homasbaN1 »

szamanka pisze:Myślę, że spoko, ale to jest płyta wiórowa, czyli jak zamoknie to spęcznieje i już się tego nie odwróci, to chyba gorszy problem niż to czy wytrzyma obciążenie 70kg. Kupuj spokojne ryby żeby nie chlapały, uszczelnij pokrywę żeby skraplająca się woda nigdzie nie ściekała..
czyli ogólnie rzecz biorąc jak położę na to płytę 18mm co prawda też wiórową ale mam pozostałość po biurku i na to matę a na matę akwarium to będzie jeszcze lepiej?
JohnaJestem
Posty: 16
Rejestracja: 01 lut 2020 10:34
Lokalizacja: Łomża, Kevelaer

Post autor: JohnaJestem »

Dokładnie tak 😉👍
7homasbaN1
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2020 11:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: 7homasbaN1 »

Dzięki Wam
7homasbaN1
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2020 11:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: 7homasbaN1 »

Tak to wyglada , co sadzicie? Nic sie nie buja, nie rusza . Wszystko stabilnie
Kolor nie ważny ten pokój to moja graciarnia ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Wejdź na tą szafkę, skocz, jak się nie zawali, to taki mały baniaczek wytrzyma ;) Tak serio, przecież tam jest przez środek dodatkowa deska, tylko żeby nie zaszło wodą i będzie ok.
7homasbaN1
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2020 11:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: 7homasbaN1 »

Grzesiu przy mojej wadze to i by sufit u sąsiadów poszedl 😂😂
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

No to jak ciebie utrzyma, to na bank utrzyma 54 litry - czyli jakieś max 75kg (licząc dużo kamieni w środku ;))

A tak poza tym, to nie wiem z czego ta szafka by musiała być, żeby się rozpaść jak domek z kart ;) Jak będzie się wyginać albo jak sie zrobi chybotliwa, to to nie jest 200 litrów, takie baniaczki to na wpół zalane nosiłem ;)

jak nie chcesz wydawac kasy na mate, to mozesz uzyc starej karimaty ;)

EdiT:
Taka szafka to się o 80 litrów prosi ;) dałbyś dwa kołki w środku na wzmocnienie i by było bjutiful ;)
ODPOWIEDZ