torf

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
iiwo
Posty: 45
Rejestracja: 02 mar 2006 15:49
Lokalizacja: wawa/grodzisk maz

torf

Post autor: iiwo »

Czy dodanie pod zwir torfu ma duze znaczenie dla roslin? czy spokojnie mozna sobie to darowac??
240-Ameryka
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Darować niekoniecznie, może mieć zbawienne znaczenie i pomagać w procesie wzrostu roślin. Osobiście tego nie testowałem, ale wiem ze akwarysci to testuja i sobie chwala, na pewno nie zaszkodzi :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Ja dałem torf ale bioaktywowany (działał w filtrze) pod podłoże dla lepszego startu akwa :wink: ale to w badrzo ałej ilosci. Ogólnie mówiąc jesli damy go za dużo moga powstać strefy beztlenowe w podłozu, a tego pewnie nie chcemy :) Czy rzeczywiście poprawia warunki dla rolslin tego nie stweirdziłem...
Pozdrawaiam.
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej!!

A ja stosuję torf juz od bardzo dawna. Przy restarcie akwarium daje cieniutka warstwę żwirku ok 1 cm a pózniej posypuje torfem powierzchnie gdzie przewiduje posadzić roślinki, na co daję tyle żwirku ile planuje czyli jakieś 4-6cm. Z tego co obserwuje roslinki bardzo ładnie rosną, tylko jest małe ale podczas sadzenia roślin możliwe jest wydostanie się torfu na powierzchnie, ale przy podmianie nie ma problemu z jego zebraniem. Także polecam :!:

Pozdrawiam
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

ja slyszalem ze mozna pod korzenie niektorych roslin wepchnac kawalek gliny ale jakiej to nie wiem i sam tego jeszcze nie stosowalem ale ponoc zwartki lubia miec kawalek gliny pod korzeniami wiec moze latem znajde kawalek jakiejs rzecznej gliny i wsune nieco pod korzenie swoich zwartek :lol: a co do torfu nie nie stosowalem i nie wiem czy jest konieczny :roll:
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ