Jak użyc statecznika ze swietlowki energooszczednej??

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Olav
Posty: 101
Rejestracja: 05 gru 2005 15:31
Lokalizacja: Toruń

Jak użyc statecznika ze swietlowki energooszczednej??

Post autor: Olav »

Mam oprawki, mam kable, mam odpowiedniej mocy swietlowki energooszczedne, zeby wyjac z nich stateczniki - pytanie moje brzmi - jak te stateczniki zamontowac, aby dzialalo?? Czy to jest wszystko czego potrzebuje, czy musze miec jakies startery, dławiki i inne cholerstwa??
Ble ;p
maxel
Posty: 41
Rejestracja: 01 mar 2006 17:54

Post autor: maxel »

Opis znajdziesz tu link .
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

moglby ktos zamiescic jeszcze raz ten link bo ten wyzej jest nieaktualny.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Link proszę bardzo - nawet w komiksie czyli z obrazkami :)
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
george
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2007 20:43

Post autor: george »

emiloos pisze:xxx...xxxproszę bardzo - nawet w komiksie czyli z obrazkami :)
Pojecam u mnie działa super, a najtansze kompakty można już kupić 3-4zł.

Pozdrawiam
GREG121
Posty: 43
Rejestracja: 17 lut 2007 23:16

Post autor: GREG121 »

wielkie dzięki. Jak skoncze pokrywe i oświetlenie to zdam raport na forum :wink:
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

No cóż, widzę, że link do oświetlenia, który podałam wyżej nie był godny zamieszczenia na forum i został zastąpiony jakimiś iksami. Proszę o podanie przyczyny. Czy tam było coś źle opisane, że link został usunięty przez moderatorów?

EDIT: Moderatorzy podali powód: punkt 12 regulaminu, który mówi o umieszczaniu reklam i spamu. Rozumiem wobec tego, że link do innej strony gdzie ktoś już coś takiego wymyślił i opisał jest spamem i reklamą. No cóż. Chyba się zgodzę, że chciałam zareklamować dobre rozwiązanie problemu ale chyba ktoś chce to opisać lepiej więc nie będę się wybijała przed orkiestrę.

Chciałam tylko na koniec dodać, że moje oświetlenie wg opisu z usuniętego linku działa i jestem całkowicie zadowolona z rozwiązania.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

emiloos pisze:No cóż, widzę, że link do oświetlenia, który podałam wyżej nie był godny zamieszczenia na forum i został zastąpiony jakimiś iksami.
...link był bardzo intersujący, dlatego jego treść wraca na forum czytaj :)




pozdrawiam
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

No cóż, rozwiązanie jest co najmniej komiczne i dziwaczne z przeklejaniem informacji z jednej strony na inną byle tylko nie podać źródła ale to już Wasza sprawa.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

emiloos pisze:No cóż, rozwiązanie jest co najmniej komiczne i dziwaczne z przeklejaniem informacji z jednej strony na inną byle tylko nie podać źródła ale to już Wasza sprawa.
komiczne jest to że link do holenderskie.home.pl wisi, czy dlatego że martwy ?
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Link, który podałam nie wisi ani nie jest martwy, wręcz powiedziałabym - działa bardzo sprawnie, więc nie wiem o co pytasz.
Nie była to reklama tylko podanie linka do informacji więc nie wiem po co to przeklejanie. Jeśli boicie się, że ktoś przez przypadek trafi na inne niż Wasze forum akwarystyczne, zaznaczcie to w regulaminie, że nie życzycie sobie podawania pożytecznych informacji w formie linków do innych stron a nie piszecie mi tu o reklamach czy spamowaniu.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
george
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2007 20:43

Post autor: george »

Popieram emiloos-a bardzo fajny opis
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmmm....bywam tu nie od dziś i też jestem nieco zaskoczony wypunktowaniem linka. Przecież czynimy i czyniliśmy to zawsze, aby udzielić sobie wskazówek. Nie znam treści tego linku, ale jeśli był to wyłącznie odnośnik do jakieś stronki z rozwiązaniem, a nie żadna reklama to...trochę tego tez nie rozumiem. I zaczynam coraz mniej rozumieć.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Ja też się zdziwiłem. Był to link do tematu ,na jakimś tam forum, w którym bardzo fajnie było opisane jak wykorzystać dławik ze świetlówki energooszczędnej. Poza tym była tam ciekawa dyskusja na temat mocy świetlówek stosowanych do tych celów itp. Jeżeli usunięcie linku było spowodowane obawą przed zrezygnowaniem z tego forum a przejściem np. na to z tego linku to znaczy, że nie znacie wartości swojego własnego forum. Jeżeli ktoś będzie chciał się udzielać na innych forach to nikt mu w tym nie przeszkodzi ,a na pewno usuwanie linków może kogoś zniechęcić.
JEszcze jedno. Dlaczego w takim razie nie usuneliście odnośnika do serwisu holenderskie.pl ?? Jak by nie było tam tez jest wspaniałe forum które może wam odebrać userów 8) Pomyślcie nad tym :idea:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Czytam posty i ręce mi opadają
zwłaszca mireks powinien się orientować w tych kilku punktach regulaminu.
Dla leniwych podpowiem - czytaj 12.
Jeśli ktoś nie zrozumie jak się ma p. 12 do reklamy to powiem, ze reklama nie musi oznaczać świecącego banera zamówionego w firmie graficznej.
No i czy ja tu jestem moderatorem czy adminem? Ktoś z nich wywalił link zgodnie z p 12 a ja go pięknie obeszłem by treść nadal była dostępna. Jak się wam ta forma nie spodobała to wnioskujcie o zmianę regulaminu albo do mnie bym ten link skasował.

emiloos drżącego o prawa autorskie poinformowałem że widnieje podpis autora pod treścią, ale jak go tak boli to niech napisze wyraźnie czerwonymi aby usunąć - wtedy nie będzie ani linka, ani treści wznowionej
Ostatnio zmieniony 16 mar 2007 12:38 przez Andersh, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ