zaciemnienie ....hahahaha !

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

zaciemnienie ....hahahaha !

Post autor: rohan »

W związku z tym , że pojawiły sie u mnie parszywe , paskude glony postanowiłem nie czekać aż zdominuja akwarium i wypowiedziałem im wojne :D
Z okrzemka i zielenicami poradziły sobie Otoski /5 szt/ .Niestety pojawiły sie tez glony nitkowate . Wszedzie czytam , że to krasonorosty ale cos mi sie nie chce wierzyć bo z tego co sie orientuje to sa to glony wystepujące tylko w akwach morskich . No , ale słabo sie orientuje więc może nie mam racji :D Niemniej jednak jakies takie długie nitki w kolorze czarnym obrosły mi liście . Z godnie z radami na forum postanowiłem zaciemnić baniak . Wczesniej przefiltrowałem wode przez kilka dni węglem aktywnym co by usunąć rożne dodatki typu nawóz itp. Potem odłączyłem CO2 i przykryłem baniak na cztery dni . Krew mnie zalewała bo byłem strasznie ciekawy co tam się wyrabia w tym czasie ale wytrzymałem i nie sprawdziłem :D Nie chciałem wpuścić nawet ociupinki światła .
Efekt ???
Otóż rybki jakos tak wyblakły :) No ale to nie dziwne jak siedziały po ciemku .
Glony ? Glonów nawet w kwiatku nie strzykło zaciemnienie :D .......rosną sobie spokojnie tak jak rosły .Nie jest to jeszcze jakaś inwazja ale też nie zmniejszyła się ich ilość jakoś szczególnie .O ile wogóle się zmniejszyła :D
Rośłinki ? Tu prawdziwy szok ! Roślinki wywaliły w góre jak szalone ! Combomba i moczarka aż mi z wody zaczęły wychodzić ! Rosły bez światła chyba ze cztery razy szybciej niż normalnie . Orzech urósł mi drugie tyle :) Swiderki wylazły ze żwiru i zaczeły sie ślimaczyć po szybach :)
Poprostu nic z tego nie rozumiem !
Teraz przechodze do planu B , czyli zmniejszam przepływ wody , bo zauważłem , że najwięcej tych głupich nitek jest tam gdzie jest duży ruch wody . Zmniejszam też czas oświetlania baniaka na jakies 10 godz.
Jak to nie da żadnych rezultatów zastosuje jakąś łagodna chemie .Wolałbym tego uniknąć ale nie chce dopuścić do tego żeby glony wygrały . Boje się , że jak nie powstrzymam ich teraz to może być potem za późno .
ODPOWIEDZ