[84 l] Dobór obsady

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ATR
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2019 15:17

[84 l] Dobór obsady

Post autor: ATR »

Dzień dobry

Założyłem jakieś 3 tygodnie temu akwarium 84l o wymiarach 60x35x45 na ziemi ogrodowej. Na ten moment mam w nim 1 ślimak Military Helmet, 15 krewetek Red Cherry i 3 Otoski. Myślałem, żeby wpuścić jeszcze 10 sztuk Neon Inessa i 10 sztuk Razbora klinowa. Dołożyć 3 Otoski i kilka krewetek. Może być taka obsada czy będzie za dużo, czy może trochę więcej jeszcze można dołożyć?

Zależy mi na rybach, które nie będą ruszały małych krewetek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: BARA »

Jakie są parametry wody? Ile jest roślin? Jak jest urządzone akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ATR
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2019 15:17

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: ATR »

BARA pisze: 30 lis 2020 10:38 Jakie są parametry wody? Ile jest roślin? Jak jest urządzone akwarium?
xD dobra nie było pytania ...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: BARA »

ATR pisze: 30 lis 2020 9:57 Dzień dobry

Założyłem jakieś 3 tygodnie temu akwarium 84l o wymiarach 60x35x45 na ziemi ogrodowej. Na ten moment mam w nim 1 ślimak Military Helmet, 15 krewetek Red Cherry i 3 Otoski. Myślałem, żeby wpuścić jeszcze 10 sztuk Neon Inessa i 10 sztuk Razbora klinowa. Dołożyć 3 Otoski i kilka krewetek. Może być taka obsada czy będzie za dużo, czy może trochę więcej jeszcze można dołożyć?

Zależy mi na rybach, które nie będą ruszały małych krewetek
Zadałeś takie pytanie jak powyżej. Poprosiłam Cię o dodatkowe szczegóły i jest to podstawa dalszego działania.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: MarJan »

...coś mi się zdaje, że autor raczej nie wie co to parametry po za tym, że woda jest mokra ;)
polecam "podręcznik akwarysty" na stronie głównej u góry odnośnik
ATR
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2019 15:17

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: ATR »

MarJan pisze: 30 lis 2020 14:31 ...coś mi się zdaje, że autor raczej nie wie co to parametry po za tym, że woda jest mokra ;)
polecam "podręcznik akwarysty" na stronie głównej u góry odnośnik
Człowieku ja sie pytam czy konkretna ilość ryb do konkretnego zbiornika może być, a nie czy parametry mam dobre ... To tak samo jak byś poszedł np. do sklepu płytki kupić i pytasz się czy 5 czy 10 metrów wystarcz, a sprzedawca pyta się czy masz dach w domu.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: BARA »

To nie jest tak jak piszesz. Ryby nie dobiera się tylko pod litraż, ale ważne jest w doborze zwracanie uwagi na wodę w akwarium, jej parametry i temperaturę oraz na całościowe urządzenie zbiornika: ilość roślin, podłoże, dodatki typu korzenie, kokosy itd.
Każdy gatunek ryb ma własne wymagania, warto jest to wiedzieć.

Twój zbiornik ma 60 cm długości, to jest na styk dla neonów Innesa, ale nieco za mało dla razbor. Tyle Ci mogę teraz napisać, licząc na podanie mi większej ilości danych.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: MarJan »

ryby to nie płytki, to są zwierzęta, które czują i aby żyło im się jak najbardziej komfortowo powinno się spełnić jak najwięcej czynników pozytywnie wpływających na ich organizmy jak i psychikę (chociaż w umyśle ryby nie pogmerasz, jedynie obserwacja zachowań coś podpowie)...niezbędne minimum według mnie to spełnić wymogi wielkościowe- to w końcu ich przestrzeń życiowa, parametrów wody, choć trochę wystrój i gatunki odpowiadające sobie temperamentem, bo jak się z sąsiadem nie dogadasz, tłucze Cię a mieszkacie w jednej klitce i tak, że nie ma szans siebie nie widzieć to sorry co to za życie...
Nie porównuj akwarium do jakiegoś wystroju mieszkania, chyba że samo szkło z roślinami- wtedy może to być tylko wystrój, kiedy wpuszczasz tam zwierzęta to nadrzędnym jest zapewnić im prawidłowy byt, dopiero potem może Ci się podobać zbiornik....mam nadzieję, że rozumiesz co Ci chcę przekazać----> chcesz mieć ładnie postaw wazon z kwiatami, chcesz kawałek wodnego środowiska ze zwierzętami to zajmij się tym odpowiednio, tylko wtedy będzie na prawdę ładnie wyglądać, podpatrz galerię- sam powinieneś dojść do tego, że im więcej i bardziej ludzie się starają, dbają o parametry itd. tym ładniejsze akwaria mają- zrobisz na odpier.ol to będziesz mieć brzydko i zwierzęta będą się męczyły chorując i zdychając wśród glonów...także zainteresuj się akwarystyką, a nie tylko jakie rybki dokupić bo wydaje ci się szkiełko masz be i parę sztuk poprawi obraz...

sarkastycznie:
...a jak nie chcesz prawdziwych rad to po prostu idź do sklepu z rybkami, tam u sprzedawcy usłyszysz, że śmiało możesz wpuszczać i 10neonów i do tego 10 razbor i jeszcze coś, co Ci się tylko spodoba, zamiast słuchać o parametrach dostaniesz uzdatniacz do wody dobry dla wszystkich ryb....

...a w ogóle co ja się tym przejmuję i po co te wypociny...
ATR
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2019 15:17

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: ATR »

no lizaczek debile xD mam nadzieję, że usuną mi konto z tego zjebanego portalu
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [84 l] Dobór obsady

Post autor: grzesi3k »

Oczywiście, że wręczam ci bana, a temat zamykam. Życzę miłego dnia i powodzenia w akwarystyce! xD
Zablokowany