[100l]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

To ja opowiem co do dekoracji akwa :) . Warto aby znalazl sie tam korzen (nie moze byc z drzewa iglastego lub owocowego). Korzenie znajdziesz oczywiscie w lesie lub w sklepach zoologicznych. Jesli zdecydujesz wybrac korzen z lasu koniecznie go wygotuj. To teraz przechodzimy do roslinek... ja proponuje żabienice, mech jawarski, kryptoryna (zwatka), nurzaniec, kilka pedow kabomby wodnej. Popytaj w sklepach o te roslinki, sa godne zainteresowania. Mozna jeszcze jaka rosline plywajaca wsadzic np. azola karolinska.
Poczytaj w naszym forum dzial rosliny. Znajdziesz tam bardzo ciekawe imformacje na ich temat :)

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

@Abrasjel... A my wszyscy i juz napewno Autor Tematu jestesmy jasnowidzami!
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Abrasjel pisze:sum ja mówie o haremiku zeby sie dobrala para... nie zawsze jak kupisz samca i samice to one stworza parke... a co do trzymania razem to nie wiem ale moj znajomy w akwa 112 litrow ma parke ramirezek i 1 samca i 2 samice kakadu i nie ma problemu... pozdrawiam
Człowieku o czym Ty gadasz? Dla początkujących rozwiazanie kakadu+ramirezy jest po prostu pewnego rodzaju samobójstwem...
I dlatego spytam: czy miałeś kiedykolwiek pielęgniczki w akwarium?
A co do dobierania to rozwiązanie haremowe z ramirezami również nie zawsze skutkuje.
Pozdrawiam

P.S a jasnowidzenie to już inna sprawa... :wink:
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

miałem ramirezki... i miałem 1+3 do czasu kiedy dobrała się parka i wtedy te 2 pozostałe oddałem bratu... ja nie mówię że tak jest DOBRZE czy że tak trzeba... napisałem że jest możliwe że nie będą się atakowały bo zarowno znajomy jak i kuzyn mają i kakadu i ramirezki razem w 112 i 160 l akwa... pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

@Abrasjel. Pisz co chcesz...Hodowalem i hoduje pielegniczki juz od lat.
Wszelkie proby hodowli jakichkolwiek pielegniczek, (a szczegolnie z rodzaju Apistogramma) razem w tak malych Akwenach konczyc sie beda nie dobrze dla slabszych osobnikow! Pozatym, nie doczekasz sie napewno potomstwa! Nie wiem czy nawet rybki nie podejda do tarla! Jest to meczarnia dla tych rybek! Ciagle zycie w stresie i walka o terytorium... nie wiem czy to jest takie dobre! Pozatym w hodowli pielegniczek nie liczy sie Litraz Akwa, a wielkosc dna! Im wieksze tym lepiej!!!
Samiczki Kakadu bronia terytorium okolo 20 na 20cm. Wszelkie inne rybki...szczegolnie inne pielegniczki nie beda w tych terenach tolerowane.
Zbyt mala powierzchnia dna lub zbyt duzo intruzow powoduje nawet zabijanie wlasnego potomstwa!!! Samiec Kakadu dorasta nawet do 9cm i jest wstanie w obronie swojego haremu zabic kazdego intruza! A Ramizerki o wielkosci do okolo 5cm nie stanowia godnego przeciwnika. Dlatego predzej czy pozniej konczy sie to bardzo zle! Pozatym Ramizerki wymagaja wyzszych temperatur 26 do 30°C. Docelowa temp. jest jednak 28 - 29°C. Wiec nie probuj sie tlumaczyc ze kuzyn czy wujek czy jeszcze ktos inny kiedys mial, czy ma i wszystko jest ok!
Ok jest jezeli pielegniczki podchodza do tarla. Prowadza wzajemnie potomstwo. Wymieniaja sie podczas prowadzenia i opieki! W takim przez Ciebie proponowanym Akwa. Niedoczeka sie Autor "Tematu" tych tak pieknych mometow :!: Nigdy nie zaobserwuje zachowania rodzicow podczas opieki nad potomstwem! Takie konstalacje sa juz z gory skazane na niepowodzenie! A tego jestem na 100% pewny! Taka obsada nie zrobisz ani wlascicielowi, ani rybkom przyslugi.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

sum pisze: Samiczki Kakadu bronia terytorium okolo 20 na 20cm. Wszelkie inne rybki...szczegolnie inne pielegniczki nie beda w tych terenach tolerowane.
Zbyt mala powierzchnia dna lub zbyt duzo intruzow powoduje nawet zabijanie wlasnego potomstwa!!! Samiec Kakadu dorasta nawet do 9cm i jest wstanie w obronie swojego haremu zabic kazdego intruza! A Ramizerki o wielkosci do okolo 5cm nie stanowia godnego przeciwnika. Dlatego predzej czy pozniej konczy sie to bardzo zle!
U mnie jak samiczka miała młode to broniła gdzieś około połowy zbironika czyli 40cm na 40 cm... Poza tym gdy zauwżyła drugą samiczke to atakowała ją nawet jeśli była ona po drugiej stronie zbironika.
Zgadzam się z tym że ramirezy nie mają szans z kakadu. A dodatkowo:
sum pisze: Pozatym Ramizerki wymagaja wyzszych temperatur 26 do 30°C. Docelowa temp. jest jednak 28 - 29°C.
Dokładnie :)
Ramirezki i kakadu to inny biotop... Ramirezy występują w Orinoko i jej dopływach czyli białe wody, natomiast kakadu w dopływach amazonki na pograniczu Brazylii i Peru czyli czarne wody, lub clearwater stream, zależnie od rzeki. W naszych akwariach nie ma to większego znaczenia jeśli chodzi o warunki, lecz jeśli chcemy się trzymać biotopu to nie łączmy dwóch gatunków walecznych pielęgniczek. Jak też wspomniał sum chodzi tu też o temperature. Kakadu w wyższych temperaturach (odpowiednich dla ramirezek) stają się leniwe :wink: Na dodatek przy takiej temperaurze w potomstwie mogą się wychować samczyki w większej ilości niż samiczki, czego nie chcemy.
Popatrz na moje akwarium i zobacz że jest tam jeden samiec i dwie samiczki, muszę Cię zapewnić że nawet przy takiej obsadzie nie obejdzie się bez bójek... Więc jakbym jeszcze dodał ramki to nie wiem co by było. Więc nie radź komuś że takie rozwiązanie jest dobre.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

a wiecie co to jest czytanie ze zrozumieniem?? Napisałem że nie mówię że moje rozwiązanie jest DOBRe ale że się z takim czyms spotkalem... nie mowię że nie macie racji bo znacie się zapewne lepiej niz ja ale napisałem post na podstawie tego co widziałem nie wiedząc że się mylę... szkoda że w waszych postach jest tyle agresji :) gdybyście mnie tylko zobaczyli zaraz byście się pewnie na mnie żucili :) Trochę dystansu do tego co i jak piszecie... pozdrawiam

P.S sum ja się nie usprawiedliwiam... po pierwsze nie mam przed kim a po drugie nie ma takiej potrzeby... nie zalezy mi na tym żeby się wkupic w Twoje czy innych łaski... napisałem tylko jak sprawa wygląda z mojej strony itp...znacie się lepiej udowodniliscie mi że "mój" przypadek jest wyjątkiem od reguły niestety niespotykanym zbyt często i ok.. dziekuję za to i pozdrawiam jeszcze raz...
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Nie rozumiem wypowiedzi z "wkupywaniem się na forum" oraz o tzw. "agresji". Kazdy, jak sam zaznaczyłeś pisze co chce, więc piszą co chcą jak i Ty piszesz.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

ale nie widzisz tego że w ich postach jest zlość.. spójrz na ich konstrukcje... tam nie jest napisane..."no przykro mi ale jesteś w błedzie" tylko " nie wiem co Ty sobie myslisz ale nie masz racji... kto jak kto ale ja wiem najlepiej... itp...td..." dobra nie ważne... ja widzę że w tych postach jest "agresja" a jeśli inni tego nie widzą ich sprawa... z mojej strony koniec dyskusji...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No..nie było stwierdzenie " kto jak kto ale ja wiem najlepiej" a sam zwracasz uwage że ktos nie umie czytać to raz, po dwa spójrz z drugiej strony...na swoje posty i pomyśl, że może prowokujesz...ot....ja też końcże juz w tej kwestii wypowiedzi, bo temat nie ten :)

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Abrasjel zauważyłem u Ciebie jedną rzecz która mi się nie podoba. Na temat akwarytyki masz mało do powiedzenia, a na tematy inne np. zachowanie sie innych użytkowników dyskutowałbyś długo i myślę że nie potrzebnie. Wiesz co: zacznij zmieniać swiat od siebie :wink: Nie mam nic więcej do powiedzenia Wysoki Sądzie :)
Pozdrawiam

P.S. gdybym nie umiał czytać ze zrozumieniem, nie chodziłym do liceum :wink:
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

porki... popatrz na moje posty każdy jest na temat akwarystyki... tylko rozmawiając z Tobą lub sumem zaczynają się problemy... więc albo jest ze mną coś nie tak albo z Wami (chodzi o nasze kontakty)... z tym liceum to dobry argument... a co do zachowania na forum to chyba dobrze że moglbym dyskutować godzinami... na forum trzeba umiec sie zachować, trzeba odnosić się do siebie z szacunkiem itp... a jeśli to źle że próbuję to zmieniać to już sam nie wiem... (nie odbierzrecie tego źle tzn że zachowujecie się nieodpowiednio. To jest nawiązanie do rozmów na temat zachowania na forum) ...
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Abrasjel pisze: z na forum trzeba umiec sie zachować, trzeba odnosić się do siebie z szacunkiem itp...
Zaraz zaraz.....
Abrasjel pisze: tylko rozmawiając z Tobą lub sumem zaczynają się problemy... więc albo jest ze mną coś nie tak albo z Wami (chodzi o nasze kontakty)...
Gdzie tu szacunek skoro mówisz że chyba jest ze mną coś nie tak? Kolejny raz Cie nie rozumiem....

Co do tego że tylko że jak dyskutujesz ze mną bądź z sumem zaczynaja sie problemy, to oznacza to tyle że masz pewnie jakieś braki w wiedzy. A My chcemy to skorygować. Po to jest także forum żeby uzupełniać wiadomości i uczyć się na błędach.
przykład: myslałeś kiedyś że platka i molinezja to ta sama ryba, teraz już wiesz że jest inaczej. Przykład myśle że dobry :) Kończem po troche odeszłem od tematu, ale musiałem powiedziec co o tym myśle :)

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Jeszcze jeden post nie na temat i zamykamy 8)
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Ja z roślinek polecam zwartki. Są wytrzymałe i szybko rosną (tylko do końca nie wiem czy to dobrze, czy żle) :wink: :wink: :wink:
Załączniki
Krewetka filtrująca w zwartkach
Krewetka filtrująca w zwartkach
Zdjęcie032.jpg (16.4 KiB) Przejrzano 155 razy
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
ODPOWIEDZ