Kirysek spiżowy ikra na szybie... co dalej?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gsikora0
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2020 20:01

Kirysek spiżowy ikra na szybie... co dalej?

Post autor: gsikora0 »

właśnie dziś zauważyłem pobudzone kiryski.. po chwili już była ikra na szybach i roślinach. Akwa 112l, 6 neonów 1 skalar, 4 nieduże zbrojniki, i 3 kiryski spiżowe dorosłe. Czy jest szansa żeby kiryski z tej ikry przeżyły choć kilka sztuk... i jak im ewentualnie pomóc w przeżyciu. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Kirysek spiżowy ikra na szybie... co dalej?

Post autor: Neurochirurg »

Jak jest gdzie się schować a trochę ikry będzie w mniej dostępnym miejscu to jest szansa, że coś się uchowa.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
gsikora0
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2020 20:01

Re: Kirysek spiżowy ikra na szybie... co dalej?

Post autor: gsikora0 »

przenieść ikrę do kotnika?? bo zauważyłem że skalar zaczyna podjadać. Glonojady na razie nie ale jest dzień to się trochę chowają. kiryski od rana się ścigają :) dalej rozrzuca ikrę gdzie popadnie. a więc kotnik w tym samym akwarium to dobre miejsce ? lepsze niż bez tego chyba co?
gsikora0
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2020 20:01

Re: Kirysek spiżowy ikra na szybie... co dalej?

Post autor: gsikora0 »

Wykluły się maluchy ... Z kotnika szybko zwiały bo mam taki plastikowy z niewielkimi dziurkami... jak uciekaly widziałem ale nie łapałem... teraz ich nie widzę ale są naprawdę miniaturki ciekawe czy zobaczę jeszcze jakiegoś jak podrośnie. Czy duze kirysy mogą zjeść te maluchy ?? Jeśli tak to pewnie już ich nie zobaczę. Następnym razem może odlowie duze przed tarlem... albo wyciągnę ikre do innego zbiornika. Co wy byście polecali zrobić?
ODPOWIEDZ