zepsuty filtr Aquq NoVa

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
toldi_ra
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2023 20:00

zepsuty filtr Aquq NoVa

Post autor: toldi_ra »

Witam Posiadam filtr Aqua Nova NCF 800. pracował on u mnie ze dwa lata i ostatnio przestał, ma ktoś do czynienia z naprawą takiego filtra ? Kupiłem nowy wirnik i nic. Po zdjęciu pokrywy od wirnika - wirnik pracuje a po założeniu jej przestaje , tak jakby miał za duży opór. Próbując go zatrzymać palcami jest problem z utrzymaniem go ( czyli silnik jest na tyle mocny ( prądy wirowe )) a jak założę pokrywkę to staje. Nawet jeśli ruszę wirnik ( z założoną pokrywką ) ręczne to pracuje przez kilka sekund a później się zatrzymuje. Jest na to rada czy usłyszę tylko - wymieć głowicę na nową albo kup nowy filtr??????
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: zepsuty filtr Aquq NoVa

Post autor: MYF19 »

Skoro pracuje bez pokrywki, a z pokrywką nie chce to masz jakieś opory zatrzymujące wirnik - związane z pokrywką.
- sprawdź czy pokrywa się nie zwichrowała, wypaczyła i czy otwór na ośkę jest okrągły i lekkim luzem i czy jest współosiowy
- na wszelki wypadek odkamień pokrywkę - (miska z kwaskiem cytrynowym - woda ciepła, ale nie gorąca!!!)
U mnie w innym kubełku miałem 2 przypadki stawania wirnika :
1 wypaczenie pokrywki - haczyła o wirnik (czyszczenie, odkamienianie, prostowanie na gorąco i rzeźbienie w plastiku - :lol: )
2 zarosło glonami wewnątrz gniazda wirnika łącznie z ośką i wirnikiem - było tyle syfu w gnieździe że nie szło do końca wepchnąć wirnika na prawidłowe miejsce pracy i dociskał do pokrywki (ale jeszcze się kręcił :) ) - czyszczenie mechaniczne i chemiczne z wykorzystaniem wszystkiego co się nawinęło pod rękę i mieściło w gnieździe), a na wszelki wypadek łącznie z chemią do odkamieniania :oops: - ale podziałało po godzinie chodził aż furczało.

Z twojego opisu stawiam na pokrywkę - przekrzywiła się, jest nieosiowo ustawiona, źle wchodzi w gniazdo i zaczepu albo cóś :)
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
ODPOWIEDZ