helenki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

helenki

Post autor: Logic07 »

Wpuściłem 10 helenek na zatoczki ale wogóle ich nie widuje, one mogą być tyle czasu zakopane w żwirze? mam je już dwa miesiące i jeszcze sie nie rozmnożyły, myśle że chyba są bo zatoczków ubywa i widuje puste muszle, przeważnie widze je wieczorem ale to 3 naraz udało mi sie namieżyć
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: helenki

Post autor: MYF19 »

Helenki to takie fajne ślimaki, ich naturalny sposób polowania na inne zwierzęta to zakopać się i czekać jak przyszła ofiara do nich przyjdzie zwłaszcza jak masz jakieś sumy lub inne ciekawskie lub duże ryby . Jak się najedzą to mogą długo pościć. Jeżeli mają tylko warunki do chowania się i zakopywania to można ich wcale nie widzieć przez długie tygodnie. To normalne, że ich nie widać, dopóki jest obfitość pożywienia. Dopiero jak są głodne to zaczynają aktywnie szukać pożywienia i wtedy je można zobaczyć w większych ilościach. Ale tak to nie masz się co martwić. Co do rozmnażania to spokojnie to nie zatoczki, które mnożą się jak króliki. Jaj składają dużo ale jak masz trochę rybek które wszędzie się wiercą, to niestety jajka znikają.
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Re: helenki

Post autor: Logic07 »

mam stado gupików otosy i glonojada no i krewetki amano odseparowane w kotniku bo podobno potrafią wszamać krewetke, a jak pozbyć się helenek jak wszamią wszystkie zatoczki? tylko wybieranie ręczne? one jedzą normalny pokarm dla ryb jak płatki dla gupików, albo tabletki roślinne dla krewetek i glonojadów? bo chce żeby najlepiej same się pozjadały z głodu po zjedzeniu zatoczków ewentualnie mam jeszcze no planarie i chce ją dać po całej akcji eksterminacji ale to szkoda bo helenki moge oddać do sklepu za pokarm, co sądzisz? xd
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: helenki

Post autor: MYF19 »

Logic07 - Proszę pomyśl trochę szerzej o swoim Aqwa rozwiń skrzydła :aniolek - Jest to sztuczny zbiornik wodny, w którym próbujesz zrobić nowe środowisko - Po prostu jesteś Stwórcą - Bogiem tego małego świata ogrodzonego ścianami z szyby :brawo - Taki mały wodny świat. I ten świat ma jakieś zasady - które ty określasz. :mrgreen:
I jako Stwórca tego małego świata możesz oczywiście określić, że w jednym rogu ma mieszkać krewetka, a w drugim zatoczek z helenką i wpadać w odwiedziny do obu będą rybki. Ale żeby to tak działało to niestety musiałbyś chyba wprowadzić jakąś kontrolę graniczną :lol: bo jak znam życie to znajdą się egzemplarze nieprzestrzegające twoich praw. :D

Niestety chyba :nie tak się nie da w tak małym świadku. Więc proponuję pogódź się z tym że wprowadzając do środowiska Twojego świata drapieżniki należy się liczyć z tym że będzie to taka forma "Wojny o przetrwanie" - walki na śmierć i życie pomiędzy Stworami jakie masz w Aqwa. Jak dasz za dużo drapieżników do szybko przetrzebią Ci zwierzynę na którą polują i jak nie będą miały co jeść to albo zostaną wegetarianami albo zdechną z głodu. Jest też szansa, że ustabilizuje się równowaga biologiczna i będą żyć zarówno jedne jak i drugie. Krewetki też mogą żyć w nimi w symbiozie. Szansa na to że zobaczysz jak helenka Ci złapie krewetkę - jest jak wygrana w totka (wszyscy o tym piszą, ale rzadko kto coś takiego widział na własne oczy).
Po prostu światy dążą do równowagi, ale jak przegniesz z jakimś elementem środowiska to będziesz miał mniej lub bardziej katastrofalne "zmiany klimatu" :cry:

Jesteś Stwórcą więc albo eksperymentujesz na czuja albo za każdym razem dokształcasz się i sprawdzasz we wszystkich encyklopediach świata co do czego pasuje czy może nie pasuje i tworzysz!!! :brawo Ale proszę sprawdzaj wiedzę w wielu źródłach, bo jest bardzo wiele FAKE NEWS-ów.
Czasami coś pięknie zakwitnie i się ustabilizuje :fotograf , a czasami coś wybuchnie i będzie katastrofa :zlosc . Czasami wyginą dinozaury, a czasami nastąpi koniec świata, a czasami zupa z "owoców morza". :evil:

Ps. taki fajny wpis na necie o helenkach
https://akwarystykaroslinna.blogspot.co ... elena.html

PS.2 - SORRY ZA SPAMOWANIE :slowa
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Re: helenki

Post autor: Logic07 »

No dobra ale ja nie chce trzymać helenek z krewetkami, jak pozbyć się helenek po wszystkiemu? ten wpis czytałem wcześniej, nigdzie nie piszą jak pozbyć się helenek
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: helenki

Post autor: MYF19 »

No to chyba tylko manualne wyzbieranie :mrgreen: lub jakaś pułapka z kawałkiem jakiegoś delikatnego mięsa- ale helenki musiałbyś nieźle przegłodzić - a to może być trudne :lol: .
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Re: helenki

Post autor: Logic07 »

To trudno bedzie je wyłapać jak one ciągle są zakopane, może jak zabraknie ślimaków to wyjdą i łatwiej bedzie je wybrać, dzięki.
ODPOWIEDZ