Echinodorus Marble Queen, żbienica POMOCY !!!

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Visa
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2006 16:48

Echinodorus Marble Queen, żbienica POMOCY !!!

Post autor: Visa »

Mam w akwarium rośline Echinodorus Marble Queen Żabienica od pewnego czasu na liściach pojawiają sie male dziurki :( co to może być ? Pomocy !!!!
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

napisz coś wie3cej o akwa... jakie rybcie, jaki litraż, jakie parametry wody, czy używasz nawozów, dozujesz CO2??
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

Byc moze slimaczki daly znac o sobie.
Jest to wielce prawdopodobne ze to wlasnie ich dzialasnosc.
pozostaje zaobserwowac , namierzyc, odlowic i zutylizowac :)
Moze byc to takze efekt jakiejs choroby rosliny, zle naswietlenie, zle warunki bytowe w sensie mikroelementow.
pozdr.
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

Visa ma bocje wspaniałe więc ślimaczki raczej nie wchodzą w gre... a jeśli nawet by były to nie zdąrzyły by wyrządzić takich szkód... :)
Visa
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2006 16:48

Post autor: Visa »

akwa 200 litrów, bocja 2 sz, neon 15szt, rostadamus 5szt, kirysek 5szt, glonojad 5szt w przyszłości mają być paletki:)
Rośliny żabienice wysokie 9 i niskie8 i Ludwigia czerwona 6szt, Ludwigia zielona 10szt której troche gniją korzenie, używamy easybalance tetry, initialsticks tetry, nitrateMinus tetry, filtr fluval 205, oświetlenie flora sun 30wat i tropical sun 25 w, temperatura 28 stopni. NO3-10mg/l, NO2-1mg/l GH->16 0 d , KH- 6 , pH- 7,2. To chyba wszystko mam nadzieje ze mi ktoś coś podpowie :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!:

:) :) :)
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

Ja nadal uwazam ze wine moga ponosic za to slimaki. to ze sa bocje nie musi wcale oznaczac w pien wycietych slimakow.
Moja porada jest taka aby powypatrywac w akwa slimoli, to moga byc bardzo male slimaczki, kiedys mialam ich atak w akwa 25 litrowym i wiem cos o tym...
pozdr.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

A ja zapytam czy karmisz glonojady? Bo ślimaki raczej nie robią dziur tylko zżerają całe liście zaczynając od brzegów (tak mi się wydaje), u siebie nigdy nie zauwazyłem, żeby ślimaki robiły dziury.
A własnie glonojady robią diury w roślinach gdy są niedożywione. Jakie masz te glonojady ?

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

u mnie ślimaczki robiły dziurki :) miałem małe ślimaczki i robiły mi małe dziurki na roślinkach :) wszystkie wytępilem i mam spokój :)
ODPOWIEDZ